Naga MarketsW tym tygodniu Rezerwa Federalna (Fed) będzie trzymać język za zębami, gdy kolejna runda potencjalnie mocnych danych z USA (ISM i dane o płacach) może wywrzeć presję na rozpoczęcie dyskusji na temat redukowania bodźców monetarnych. Przy ostatniej słabości obligacji skarbowych dolar amerykański (USD) może znaleźć chwilę wytchnienia, uważają analitycy z ING. Kurs dolara wzrasta we wtorek, a jego indeks DXY ponownie próbuje przebić lokalny opór 91,36.

  • W kwietniu dolar doświadczył nieprzerwanej przeceny sięgającej ostatecznie 3%
  • Tydzień powinien obfitować w dobre publikacje danych z USA, w tym kwietniowy ISM i publikacje o zatrudnieniu
  • Gorące dane z USA w nadchodzącym tygodniu niosą ze sobą ryzyko wzrostu dla stóp i dolara

Kurs dolara (USD): oczy inwestorów skierowane na dane z USA

W kwietniu dolar doświadczył nieprzerwanej przeceny sięgającej ostatecznie 3%. Maj jest zazwyczaj lepszym miesiącem dla dolara pod względem sezonowym, a nadchodzący tydzień może być okazją do niewielkiego wzrostu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na szczycie agendy rynku znajduje się kwestia zaangażowania Fed w super gołębią politykę w obliczu rosnących oznak tempa ożywienia w amerykańskiej gospodarce. Tydzień powinien obfitować w dobre publikacje danych z USA, w tym kwietniowy ISM i publikacje o zatrudnieniu – te ostatnie mogą przynieść ponad milion nowych miejsc pracy.

Czy oznaczałoby to znaczący postęp w realizacji celów Fed, takich jak dyskusja o zmniejszeniu ilościowym? Drugi kwartał jest zazwyczaj niewygodnym kwartałem dla komunikatów Fed, a gorące dane z USA w nadchodzącym tygodniu niosą ze sobą ryzyko wzrostu dla stóp i dolara – napisano w raporcie ING.

Ten tydzień obfituje w liczne spotkania bankierów centralnych. Za nami posiedzenie Rezerwy Banku Australii (RBA), który nie zdecydował się na zmiany w swojej polityce monetarnej. Z kolei w czwartek inwestorzy poznają najnowszą decyzję Banku Anglii. Będzie to również pracowity tydzień na rynkach wschodzących, gdzie spotkania decydentów odbędą się zarówno w Brazylii, jak i w Turcji.

Zakładając, że stopy w Brazylii wzrosną o 75 pb, a turecki bank centralny (CBRT) pozostanie jastrzębi – zgodnie z oczekiwaniami – otoczenie rynków wschodzących powinno nadal sprzyjać transakcjom typu carry trade, co może ograniczyć wzrost dolara. Jednocześnie prognozujemy spadek indeksu DXY do okrągłego poziomu 90,0 w najbliższym miesiącu. Wszystko to pod warunkiem, że ​​jakakolwiek wyprzedaż obligacji skarbowych w USA pozostanie umiarkowana – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta brytyjskiego | co to jest płatność blik | biomedlub notowania | złoty kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here