Naga MarketsTydzień debiutów na GPW. Która spółka poradziła sobie najlepiej?Ubiegły tydzień obfitował w kolejne debiuty na warszawskim parkiecie, szczególnie na małym rynku NewConnect. Wśród debiutantów wymienić można Captor Therapeutics z branży biofarmaceutycznej, Tenderhut powiązany z programowaniem, Stilo Energy z branży OZE, czy też Gamivo powiązane z gamingiem. W ogólnym rozrachunku tylko 2 z tych spółek osiągnęły cenę zamknięcia wyższą niż cena otwarcia.

  • Aż 4 spółki zadebiutowały na warszawskim parkiecie, z czego 3 na małym rynku NewConnect.
  • Reprezentowały one branże związane z nowoczesnymi technologiami, które w ubiegłych miesiącach brylowały na giełdzie.
  • Jednak tylko dwie z nich zakończyły dzień z ceną wyższą niż na otwarciu.

Poniedziałek – Captor Therapeutics

Ubiegły tydzień na warszawskim parkiecie upłynął pod znakiem kolejnych debiutów, przede wszystkim na rynku NewConnect (małe spółki). Wpisuje się to w trwające od jesieni ubiegłego roku trend powrotu debiutów do naszego kraju, ponieważ poprzednie lata cechowały się co najwyżej znikaniem spółek z giełdy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Początek tygodnia (poniedziałek) zapoczątkował debiut Captor Therapeutics na głównym parkiecie. Captor Therapeutics jest firmą biofarmaceutyczną opracowującą leki degradujące białka w chorobach nowotworowych i autoimmunologicznych, w przypadku których możliwości leczenia są ograniczone lub żadne. Cena emisyjna wynosiła 172 zł, zaś samo IPO miało wartość 183,95 mln zł.

Pierwszy dzień notowań nie był jednak dla spółki idealny. Cena otwarcia wyniosła 174 zł, tak więc 2 zł powyżej ceny emisyjnej, jednak już po kilka chwilach ta różnica znikła. Na kilka minut przed godziną 10 doszło do próby wzrostu notowań, które w szczytowym momencie osiągnęły prawie 175 zł, jednak ruch ten trwał zaledwie kilka minut.

Od tego momentu notowania przebiegały już bardzo spokojnie i przez pozostałą część sesji de facto oscylowało w granicach ceny emisyjnej, która była nieznacznie podbijana lub pomniejszana. Finalna cena zamknięcia wyniosła 171,98 zł, tak więc 2 grosze poniżej ceny emisyjnej, oraz 2,02 zł poniżej kursu otwarcia.

Tydzień debiutów na GPW. Która spółka poradziła sobie najlepiej?
Notowania Captor Therapeutics SA od dnia 19 do 28 kwietnia 2021. Źródło: Stooq.pl

Kolejnego dnia notowania spółki uległy gwałtownemu załamaniu, które sprowadziło je aż do poziomu 150 zł. Od tego punktu spółka sukcesywnie zaczęła odrabiać straty, szczególnie 21 kwietnia, kiedy to powróciła do poziomu 167,5 zł. W trakcie kolejnych dni kurs zasadniczo utrzymywał tendencję wzrostową, osiągać 177,5 zł na koniec 27 kwietnia, jednak odbywało się to przy znaczących wahaniach w trakcie dnia. Podczas środowej sesji (28 kwietnia) spółka raz jeszcze otworzyła się ogromną korektą (poniżej 170 zł), jednak w trakcie dnia odrobiła ona całość spadków.

Wtorek – Tenderhut

Wtorek z kolei należał do spółki Tenderhut, która swoją siedzibę ma w Białymstoku. TenderHut to grupa spółek technologicznych, dostarczających usługi tworzenia oprogramowania i rozwiązań dla klientów korporacyjnych oraz produkty cyfrowe. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 20 kwietnia i jako ciekawostkę można wspomnieć, że jest to już 9 debiut na małym rynku w 2021 roku.

Zobacz również: Jak wygląda przeciętny Polski inwestor? Debata Invest Cuffs 2021

Jak możemy przeczytać na stronie NewConnect, cena emisyjna akcji serii D wyniosła 45,30 zł, natomiast serii C1 30,30 zł. Jednocześnie widnieje informacja, że były to emisje prywatnie i akcje trafiły przede wszystkim zarządu i pozostałym pracowników i współpracowników emitenta.

Cena odniesienia dla spółki wyniosła 47 zł, jednak otworzyła się ona aż na poziomie 63 zł, co oznacza wzrost o 34,04% (względem ceny odniesienia). Stan ten nie trwał jednak długo i w następnych godzinach spółka regularnie słabła, zamykając dzień na poziomie 50 zł, co oznacza wzrost o 3 zł względem ceny odniesienia (+ 6,38%).

Tydzień debiutów na GPW. Która spółka poradziła sobie najlepiej?
Notowania spółki TenderHut od dnia 20 do 28 kwietnia 2021. Źródło: Stooq.pl

W tracie dwóch kolejnych dni na notowaniach Tenderhut widać marazm, szczególnie 22 kwietnia. Jednak już od piątku (23 kwietnia) zapoczątkowany został trend wzrostowy, który wyniósł kurs spółki aż do poziomu 64 zł. W szczytowym momencie notowania osiągały aż 68 zł, jednak obecnie oscyluję one w granicach 66 zł.

Środa – Stilo Energy

Kolejny dzień tygodnia należał natomiast to mającej swoją siedzibę w Gdańsku spółki Stilo Energy, która to dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie instalacji fotowoltaicznych, tak więc branża niezwykle popularna w ciągu ostatnie roku. Cena emisyjna akcji serii L wyniosła 43 zł, natomiast średnia ważona cena to 42,18 zł.

Na małym rynku spółka zadebiutowała 21 kwietnia. Otworzyła się ona z ceną 43 zł, jednak jej notowania szybko spadły do poziomu 40 zł. W ciągu następnych kolejnych godzin spółka jednak rosła, osiągając w szczytowym momencie 44,995 zł. Od tamtej pory pierwsze skrzypce ponownie przejęły jednak niedźwiedzie, a Stilo Energy zakończyło dzień z wyceną 41,40 zł.

Tydzień debiutów na GPW. Która spółka poradziła sobie najlepiej?
Notowania Stilo Energy od 21 do 28 kwietnia 2021. Źródło: Stooq.pl

Przez 3 kolejne dni notowania spółki zasadniczo znajdowały się w trendzie bocznym. Następnie 27 kwietnia nastąpiło osłabienie notowań, które spadły do poziomów 40 zł. Początkowo spadki były kontynuowane 28 kwietnia (do 39 zł), jednak po godzinie 15 nastąpiło mocne odbicie, aż powyżej 41 zł.

Czwartek – Gamivo

Ostatnią spółką z naszego tygodnia debiutów jest Gamivo, które przywitało się w rynkiem NewConnect w czwartek 22 kwietnia. Spółka swoją siedzibę posiada w Szczecinie, a jej profilem działalności jest obrót dobrami cyfrowymi. Więcej o informacji na temat działalności spółki mogą państwo znaleźć na łamach Comparic.pl.

Spółka rozpoczęła swój debiut od otwarcia się na poziomie 182 zł, po czym w ciągu pierwszych dwóch minut notowań skoczyła aż do 194,90 zł. W kolejnych 15 minutach nastąpiło jednak załamanie, które zniosło kurs do 170 zł o godzinie 11:16. Nie trwało ono jednak długo i już po zaledwie 2 minutach kurs powrócić do w okolice 185 zł, gdzie utrzymywał się aż godziny 15.

Wtedy też nastąpiło osłabienie, które zniosło notowania na okolice 180 zł, gdzie spółka trwała aż do końca sesji. W ciągu ostatnich minut notowań spółka ponownie nabrała jednak sił do wzrostów i finalnie zakończyła swój dzień z wynikiem 183,90 zł.

Tydzień debiutów na GPW. Która spółka poradziła sobie najlepiej?
Notowania spółki Gamivo od dnia 23 do 28 kwietnia 2021. Źródło: Stooq.pl

W kolejnych dniach Gamivo nie radziło sobie najlepiej, sukcesywnie spadając poniżej 166 zł na koniec 26 kwietnia. Od tamtego momentu nastąpiło co prawda odbicie do poziomu 174 zł, jednak kolejnego dnia raz jeszcze mieliśmy do czynienia ze spadkami, które zniosły kurs poniżej 170 zł.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here