Naga MarketstxmTXM odnotował 29,32 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w I poł. 2019 r. wobec 11,67 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Skonsolidowana strata netto ogółem (z działalności kontynuowanej i zaniechanej) przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej wyniosła 38,85 mln zł wobec 14,27 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 23,87 mln zł wobec 10,52 mln zł straty rok wcześniej. Strata EBITDA wyniosła 9,91 mln zł wobec 7,4 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 113,5 mln zł w I poł. 2019 r. wobec 143,87 mln zł rok wcześniej.

“Determinujący wpływ na spadek średniej sprzedaży na m2 w 2019 roku miał

• brak optymalnej oferty asortymentowej – atrakcyjnego, nowego zapasu – widoczny zwłaszcza w okresie od początku marca do połowy maja

• działania restrukryzacyjne mające na celu likwidację nierentownych sklepów

• likwidacja działalności zagranicznej” – czytamy w raporcie.

W okresie od stycznia do połowy maja 2019 roku TXM zrealizował procentową marżę handlową na poziomie istotnie niższym niż w roku ubiegłym. Jest to konsekwencją wysokiego poziomu przecen w obszarze asortymentu jesienno-zimowego, a także braku dostatecznego wypełnienie sklepów nowy asortymentem, który byłby sprzedawany na wyższych marżach, podano także.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I poł. 2019 r. wyniosła 33,77 mln zł wobec 10,95 mln zł straty rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki rosną dzisiaj o 3,5%. Niewiele to jednak zmienia, od dłuższego czasu spółka zaliczana jest do grona groszowych, a cena porusza się w ciasnej konsolidacji.

txm

Czytaj także: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 złtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here