Naga MarketsNowy koreańskojęzyczny serial Netflixa „Squid Game” o śmiertelnie niebezpiecznym turnieju stał się prawdziwym hitem i wywołał nie małą sensacją na całym świecie. Produkcja zdobyła tak duża popularność, że doczekała się nawet własnej kryptowanuty, której kurs wzrósł w ciągu zaledwie kilku dni o ponad 23 miliony procent, by dosłownie po chwili spaść do niemal zera. Sprawdziły się więc niestety nasze przypuszczenia, że to zwykły scam.

Wykorzystali popularny serial, by oszukać inwestorów 

Już w minionym tygodniu ostrzegaliśmy przed krypto walutą SQUID, której twórcy przekonywali, iż projekt został wprowadzony na rynek jako wyłączna moneta projektu Squid Game – platformy kryptowalutowej typu play-to-earn.W listopadzie miał rozpocząć się rzekomo turniej, który naśladować miał sześć rund gier przedstawionych w serialu Netflixa. Wpisowe do turnieju wynosić miało 15 tysięcy SQUID, z czego 90% przeznaczone miało zostać na nagrodę dla zwycięzcy.

Jeszcze przed weekendem, kiedy za token zapłacić trzeba było niespełna 6 dolarów pojawiły się jednak ostrzeżenia, że osoby, które kupiły tokeny Squid, nie były w stanie ich sprzedać. To wzbudziło spore podejrzenia, w efekcie czego nawet CoinMarketCap wydał ostrzeżenie przed tym projektem.

Podobne ostrzeżenie wydał także w piątek współzałożyciel CoinGecko, Bobby Ong, który przyznał iż token jest „najprawdopodobniej oszustwem”.

Część ekspertów dostrzegła także, że strona internetowa zawierała wiele błędów ortograficznych i gramatycznych.

Okazuje się jednak, że to nie przeszkodziło w dalszym wzroście. W skrajnym momencie notowania kryptowanuty sięgnęły bowiem 2861,80 USD, co oznacza, że w ciągu zaledwie kilku dni wzrosły one o ponad 23 miliony procent (dokładnie 23 236 340,40 proc.) z 0,01236 USD 26 października br.

W chwili obecnej cena tej kryptowaluty plasuje się zaś na poziomie 0.003201 USD, co oznacza, że od wczoraj spadła ona o niemal 100 proc.

W mediach szybko pojawiły się doniesienia, że to anonimowi założyciele odpowiedzialni są za spadek notowań kryptowanuty. Jej kapitalizacja spadła bowiem w ciągu zaledwie 15 minut o ponad 2 miliardy dolarów anonimowi założyciele porzucili projekt uciekli z pieniędzmi inwestorów.

– Oszustwo zakończyło swój cykl, a cena właśnie znacząco spadła – powiedział w rozmowie z Markest Insider Bobby Ong, współzałożyciel CoinGecko dodając, że usuwanie stron internetowych i kont w mediach społecznościowych jest bardzo oczywistym znakiem, że jest to oszustwo.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdq | kurs dolara australijskiego | dax30 | kurs liry tureckiej do złotówki | kurs akcji ccc | aktualny kurs hrywny | kurs euro prognozy | kghm notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułI Ty możesz zostać deweloperem. Budowa domu od A do Z
Następny artykułiWealth: Małgorzata Anczewska dołącza do Zarządu spółki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here