Naga MarketsPostacie celebrytów i gwiazd znanych z małego lub dużego ekranu często wykorzystywane są przez marki do promowania własnych produktów i usług. Wspomniany trend wykorzystują również przedsiębiorstwa kryptowalutowe pozyskujące finansowanie poprzez ICO (ang. initial coin offering). SEC już w listopadzie ostrzegał, że takowa działalność może być nielegalna. Zaledwie miesiąc później twórcy kryptowaluty promowanej przez słynnego boksera, Floyda Mayweathera, otrzymali pozew zbiorowy od oszukanych klientów.


Centra zebrała ponad $30 milionów – inwestorzy chcą odzyskać środki

W trakcie procesu ICO startup Centra zebrał ponad $30 milionów. 13 grudnia do sądu na Florydzie wpłynął jednak pozew zbiorowy przeciwko właścicielom projektu, w którym inwestorzy doszukują się szansy odzyskania swoich pieniędzy. Ich zdaniem oświadczenia osób stojących za projektem kryptowalutowym były nieprawdziwe, a sprzedane instrumenty pozbawione amerykańskich regulacji.

Założeniem projektu Centra było stworzenie kart płatniczych, które miały pozwolić na wydawanie kryptowalut poprzez popularne sieci płatnicze. Fałszywe oświadczenia twórców startupu dotyczyły między innymi podpisania rzekomego porozumienia z Visą, jak się jednak okazało, żadna umowa nie została zawarta. Co więcej, osoby stojące za rozwojem Centry oskarżane były już w przeszłości od nadużycia finansowe, a część sylwetek okazała się po prostu fikcyjna.

Sylwetka Floyda Mayweathera nie została ujęta w pozwie zbiorowym, a rzecznik prasowy sportowa stwierdził, że kampania promocyjna była jednorazową umową współpracy, za którą bokser otrzymał wynagrodzenie w gotówce. Gdy jednak projekt Centra zaczął budzić coraz więcej kontrowersji, z mediów społecznościowych Maywaethera zaczęły znikać również posty promujące Centrę.

Pełna treść pozwu zbiorowego dostępna jest pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here