Naga MarketsChociaż za oficjalną datę urodzin Bitcoina uznaje się moment opublikowania Manifestu Satoshi’ego Nakamoto, co miało miejsce 31 października 2008 roku a pierwszy blok Bitcoin został wykopany 3 stycznia 2009 roku, to jeden z użytkowników Reddita opublikował właśnie zrzut ekranu z japońskiej gry RPG Final Fantasy III, gdzie symbol BTC pojawił się już w 1990 roku. 


Gra Final Fantasy III wydana została 27 kwietnia 1990 roku. Oprócz swojej obserwacji, użytkownik Reddita o nazwie 13entley zasugerował, że twórcy gry umieścili symbol Bitcoin na łóżku jako prognozę pojawienia się przyszłej głównej kryptowaluty. 13entley posunął się tak daleko, że zasugerował, iż była to wskazówka, aby kupić Bitcoina nim jeszcze istniał.

Źródło: www.reddit.com

Komentując post, użytkownik Reddita Ttatt1984 zwrócił uwagę na zbieżność pomiędzy grą “Final Fantasy” i wykorzystywaną w niej jednostką “Gil”, której nazwa również tłumaczona była jako Gold podobnie jak o BTC mówi się, że to cyfrowe złoto. Ttatt1984 twierdził, że Bitcoin jest taki sam jak Gil, ponieważ jest “uniwersalną walutą, akceptowaną w dowolnym miejscu wszechświata, przez czas i przestrzeń”.

Ostatnie znalezisko nie jest jednak jedynym domniemanym proroctwem kryptowalut sprzed ich istnienia. Niektórzy widzieli paralele w książkach, takich jak “Cryptonomicon” Neala Stephensona z 2002 roku, “Down and Out in the Magic Kingdom” napisanej w 2003 roku przez Cory Doctorow i “Future Imperfect” Davida D. Friedmana z 2008 roku.

W 1999 r. Amerykański ekonomista i laureat nagrody Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych, Milton Friedman przewidział wzrost cyfrowych walut, takich jak Bitcoin. W wywiadzie dla NTU Friedman zasugerował sposób płatności w przyszłości, który reprezentowałby “Metoda, w której kupowanie w Internecie umożliwia transfer środków z A do B, bez wiedzy B lub B o wiedzy A.”

Inna “prognoza” została znaleziona w odcinku The Simpsons, pokazując Homera i Marge przed znakiem sklepu “Crypto Barn”. Sklep przedstawiony został jako “Miejsce na kody”. Odcinek ósmego sezonu “My Sister, My Sitter” został wyemitowany 2 marca 1997 roku.

Co ciekawe, Crypto Barn znajduje się także w rozszerzeniu gry komputerowej The Simpsons: Tapped Out, w której użytkownicy powinni odbudować Springfield po drobnym wypadku spowodowanym przez Homera w Elektrowni Jądrowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: CADCHF pokonuje kolejny kluczowy opór
Następny artykułJustin Bennett: EURCAD faworyzuje shorty, na AUDNZD powracają byki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here