Naga Markets

Twórcy Ethereum tworzą "shadow fork", aby przetestować warunki wypłaty ETHW miarę zbliżania się proponowanej daty aktualizacji Ethereum o nazwie Shanghai, deweloperzy stworzyli środowisko testowe zwane “shadow fork”. Nowa sieć testowa została stworzona w celu przetestowania warunków potrzebnych do wypłat ze stakingu Etheru, które są obecnie wyłączone, ale powinny zostać włączone w aktualizacji.

Twórcy Ethereum przygotowują się do aktualizacji Shanghai

Deweloperzy Ethereum stworzyli środowisko testowe zgodnie z wątkiem tweeta z 23 stycznia autorstwa dewelopera Go-Ethereum Mariusa Van Der Wijdena. Nazwa sieci testowej to “Withdrawal-Mainnet-Shadow-Fork-1”. Według dostawcy węzłów Web3, Alchemy, “shadow fork” to fork głównej sieci, który ma być używany tylko do celów testowych.

Van Der Wijden stwierdził, że on i inny deweloper o nazwie “Potuz” stworzą złośliwe węzły, które będą wysyłać fałszywe bloki i wiadomości do innych węzłów w sieci testowej i próbować „przekonać” je do przyłączenia się do fałszywej wersji sieci.

Na razie sieć działa bez zarzutu, ale Van Der Wijden stwierdził, że chce zobaczyć czy zdoła ją złamać. Najwyraźniej jest to robione w celu sprawdzenia, czy aktualizacja może zapobiec złośliwym atakom, czy też należy wprowadzić dalsze zmiany, zanim zostanie ona wdrożona w głównej sieci.

AVA Trade

Uruchomienie sieci testowej nastąpiło po tym, jak deweloperzy wyrazili obawy, aby chwilowo wycofać staking ETH. 6 stycznia odbyło się spotkanie, podczas którego zgodzili się wykluczyć proponowany EVM Object Format (EOF) z aktualizacji Shanghai.

EOF miał sprawić, że Ethereum będzie łatwiejsze do uaktualnienia w przyszłości. Niestety ze względu na jego złożoność, deweloperzy zdecydowali się pozostawić go poza aktualizacją Shanghai w obawie, że opóźni to wdrożenie wycofania.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Ponad 14,5 miliona ETH (o wartości ponad 23 miliardów dolarów) zostało zdeponowanych w kontrakcie stakingowym Ethereum i nie można ich obecnie wycofać, zgodnie z grudniowym raportem Nansena. W listopadzie twórcy Ethereum znaleźli się pod ostrą krytyką za rzekome przesunięcie punktu docelowego w odniesieniu do umożliwienia wypłat.

Aktualizacja Shanghai jest wstępnie zaplanowana na marzec 2023 roku.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułEurodolar może wybić powyżej 1,10 jeszcze przed posiedzeniem FOMC
Następny artykułBlockFi wyprzedaje pożyczki zabezpieczone sprzętem do miningu BTC
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.