Naga MarketsSpółka tworząca najpopularniejszy dodatek do blokowania reklam w przeglądarkach – Adblock Plus – wykorzysta technologię blockchain do stworzenia nowej usługi. Trusted News również jest dodatkiem do przeglądarek, jego celem jest wykrywanie tzw. „fake news”, czyli fałszywych informacji publikowanych w internecie. Jak na razie rozszerzenie jest dostępne w fazie beta dla przeglądarki Google Chrome.

Na stronie projektu znajdziemy informacje opisujące działanie Trusted News. Rozszerzenie będzie oznaczać fake news, gdy wejdziemy na stronę zawierającą takie informacje. Kategorii jest znacznie więcej. W zależności od treści dany artykuł może być również oznaczony jako godny zaufania, nieznany, clickbait, a nawet satyryczny.

Oceny zostaną sporządzone w oparciu o dane z różnych źródeł, między innymi PolitiFact, Snopes, Zamdars’ List czy Wikipedię. Rozszerzenie będzie współpracowało z protokołem MetaCert, które wykorzystuje rejestr URL zawierających fałszywe informacje. Z czasem baza danych zostanie przeniesiona do blockchaina Ethereum. Spółka planuje również emisję tokenów MetaCert do śledzenia nagród oraz uniemożliwienia zepsucia danych przez zmowę użytkowników.

Dyrektor ekosystemów w eyeo Ben Williams powiedział, że Trusted News będzie zawierać opcję dostarczania feedbacku ze strony użytkowników. Mogą się również oni nie zgodzić z daną oceną. Firma ma zamiar wykorzystać otrzymane opinie do poprawiania systemu. Jak na razie produkt będzie działał jedynie dla źródeł anglojęzycznych, nie wiadomo, czy powstanie wsparcie dla innych języków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here