Naga MarketswavesZałożyciel Waves, Sasha Iwanow, ostrzega, że ​​wzrost rynku zdecentralizowanych finansów może mieć negatywne konsekwencje. Apeluje, by “nie pompować nowej bańki”.

  • Założyciel Waves mówi, że wzrost rynku DeFi może mieć złe konsekwencje.
  • Przestrzega, by nie pompować nowej bańki – tym razem na tym rynku.

Założyciel Waves: nie zróbmy z DeFi nowego ICO

Iwanow porównał potencjalny nagły rozwój rynku DeFi do szaleństwa z czasów bańki na ICO w 2017 roku.

DeFi to przyszłość, ale teraz będzie przechodzić przez bańkę, która może zaszkodzić jej długoterminowemu rozwojowi – uważa.

W opinii Iwanowa tokeny DeFi „są wyraźnie tokenami użytecznościowymi  i mają mechanikę, która daje im wycenę”. Zaznaczył jednak, że „ceny mogą być czasami nieodpowiednie, co doprowadzi do sytuacji podobnej do bańki”.

Produkty DeFi mają bardziej wyrafinowany charakter niż proste tokeny ICO, co prawdopodobnie ograniczy napływ niekwalifikowanych inwestorów, ale w przyszłości nieunikniona niestabilność i załamania cen mogą poważnie zaszkodzić perspektywom przyjęcia DeFi – dodaje

Skok popularności DeFi

Popularność DeFi ostatnio gwałtownie rośnie. W samym maju pojawiło się na rynku ponad 1000 nowych aktywów DeFi, które wzrosły prawie 10-krotnie w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Tymczasem łączna liczba użytkowników platform DeFi zbliża się do 600 000.

W związku z tym wiele tokenów opartych na DeFi gwałtownie wzrosło w 2020 r., a niektóre z nich wykazały wzrosty powyżej 60 proc. tylko w ciągu ostatniego tygodnia.

Możemy też założyć, że wzrost popularności tej technologii doprowadzi do osobnej bańki na ETH, bowiem platforma Ethereum jest fundamentem wielu takich projektów. Tym samym pokazuje to Ether jako ciekawsze aktywo w porównaniu z BTC.

Czy faktycznie tak będzie i to Ether okaże się królem wzrostów w czasie kolejnej hossy? Przekonamy się na przestrzeni kilku miesięcy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here