Naga MarketsCharllie Lee, twórca Litecoina pozbył się swoich LTC

Twórca Litecoina, jednej z najstarszych kryptowalut, która przez długi czas była głównym konkurentem Bitcoina, poinformował o sprzedaży wszystkich swoich monet LTC. Decyzję wywołały oskarżenia o próbę wpływania na kurs cyfrowej waluty w celu zwiększenia swojego osobistego majątku.


„Konflikt interesów” i przekazanie środków na cele charytatywne

Charlie Lee, twórca Litecoina, który 20 grudnia wyceniany jest na ponad $18 miliardów, przy średniej cenie $331za jedną monetę (według CoinMarketCap.com), poinformował poprzez portal Reddit, że pozbywa się wszystkich LTC ze swojego prywatnego portfela. Pozyskane w ten sposób środki zostały już rzekomo przekazane na cele charytatywne.Co wywołało tak nagłą i niespodziewaną decyzję? Przede wszystkim narastająca fala krytyki ze strony społeczności kryptowalutowej, która twierdziła, że Lee wykorzystuje swoją rosnącą pozycję medialną do wpływu na kurs Bitcoina.

„Za każdym razem kiedy wypowiadałem się lub tweetowałem na temat ceny Litecoina lub jakichkolwiek nowinek, byłem oskarżany o kierowanie się personalnymi pobudkami. Część ludzi sugerowała nawet, że utrzymywałem pozycje krótkiej sprzedaży na LTC! Posiadanie przeze mnie LTC i tweetowanie na jego temat jest więc konfliktem interesów, jeżeli moje zdanie rzeczywiście posiada tak silny wzrost na cenę”pełna treść wypowiedzi Charliego Lee dostępna jest pod linkiem.

Lee będący byłym pracownikiem Google oraz Coinbase stworzył LTC w 2011 jako szybszą i tańszą alternatywę dla Bitcoina. W środowe popołudnie piąta z największych kryptowalut była warta ponad $18 miliardów (łączna kapitalizacja rynkowa). Popularny inwestor nie podał jednak ile Litecoinów sprzedał zaznaczając jednocześnie, że transakcja nie odbiła się na cenie LTC.

Twórca Litecoina nie rezygnuje całkowicie ze swojego projektu – ma zamiar wspierać go „w bardziej ogólny sposób”. Warto przypomnieć, że pod koniec zeszłego tygodnia Lee ostrzegał przed kupnem własnej kryptowaluty. Jego zdaniem kupno LTC jest „ekstremalnie ryzykowne” i spodziewa się wieloletniego trendu spadkowego, który nie jest obcy kryptograficznym tokenom. Ostatnim razem Litecoin tracił 90% osuwając się z poziomu $48 do $4. Charlie Lee nie wyklucza, że taka sytuacja może się powtórzyć.

Litecoin po rozrysowaniu historycznych maksimów na wysokości 375 USD, testuje dzisiaj psychologiczny poziom wsparcia 300 USD. Źródło: TradingView.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kolejny kryptowalutowy influencer sprzedał swoje monety

Emil Oldenburg

Decyzja Lee o wyprzedaży swojej części portfela kryptowalutowego utrzymywanej w Litecoinach, nie jest pierwszą podobną w tym tygodniu. Wczoraj informowaliśmy, że współzałożyciel Bitcoin.com sprzedał wszystkie swoje bitcoiny.

Emil Oldenburg, współzałożyciel i dyrektor techniczny jednej z największych na świecie stron o kryptowalutach, Bitcoin.com, który ostatnie trzy lata spędził w Tokio stwierdził w wywiadzie dla breakit.se, że “inwestycja w BTC jest obecnie najbardziej ryzykowną inwestycją, jaką można zrobić”.

Jego zdaniem Bitcoin jest “tak dobry, jak bezużyteczny” i nie ma przyszłości jako waluta handlowa. Idąc tym tokiem rozumowania, Oldenburg postanowił sprzedać wszystkie swoje bitcoiny i wierzy że inni zdadzą sobie sprawę jak niepłynny jest ten rynek i również pójdą w jego ślady. Nie oznacza to jednak, że nie wierzy on w żadną kryptowalutę. Wręcz przeciwnie, wszystkie swoje Bitcoiny wymienił na Bitcoin Cash – kryptowalute powstałą na skutek pierwszego hard forka BTC.

Dołącz do grupy kryptowalutowej Comparic.pl na Facebooku – analizy, newsy i wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here