Naga MarketsAmerykańska policja niedawno aresztowała mieszkańca Ohio w związku z oskarżeniami dot. stworzenia przez niego nielegalnego systemu prania pieniędzy w DarkWebie.

Larry Harmon, bo o nim mowa, został teraz oskarżony o pomoc w procesie prania pieniędzy. O sprawie poinformował właśnie Departament Sprawiedliwości (DoJ).

Te artykuły również Cię zainteresują
Obywatel Ohio prowadził Helix przez lata

36-letni mieszkaniec Ohio podobno założył system Helix jeszcze w 2014 roku. Oznacza to, że działał ponad 5 lat i dopiero teraz służbom udało się go zaaresztować. DoJ opisuje idee stojącą za narzędziem Harmona.

„Helix działał jako “mikser”, umożliwiając klientom, za opłatą, wysyłanie bitcoinów do wyznaczonych odbiorców w sposób, który został zaprojektowany, aby ukryć źródło lub właściciela bitcoina”

– zauważają służby USA.

Transakcje, których nie dostrzeże twój rząd

Harmon przyciągał do siebie różnych użytkowników, reklamując swój system jako taki, który posiada możliwość ukrycia przelewów funduszy przed czujnym okiem rządu.

„Helix rzekomo wyprał tak setki milionów dolarów nielegalnych dochodów [pochodzących] ze sprzedaży narkotyków i innych zysków przestępczych dla użytkowników Darknetu na całym świecie” – powiedział w oświadczeniu zastępca prokuratora generalnego Departamentu Karnego DoJ.

Szef dochodzenia karnego dodał z kolei:

„Jedynym celem operacji Harmona było ukrycie transakcji kryminalnych przed organami ścigania w Darknecie, a ze względu na naszą rosnącą wiedzę w tej dziedzinie nie mógł dotrzymać tej obietnicy. Współpracując z innymi stronami, starał się być „pralnią pieniędzy” w Darknet, ale nasi śledczy po raz kolejny odegrali rolę przestępców, rozbijając tą sieć.”

Nielegalny podmiot wspierał również działania związane z praniem pieniędzy dla użytkowników AlphaBay, bardzo popularnej platformy w DarkWebie.

DoJ zwrócił jednak uwagę, że przedstawione zarzuty są nadal uważane za domniemane działania i zostaną skonkretyzowane po zakończeniu śledztwa.

Kryptowaluty w DarkWebie

To nie pierwszy przypadek, gdy służby wykrywają takie działania związane z kryptowalutami w DarkWebie. Najsłynniejszym takim przykładem była działalność SilkRoad – sklepu, za pomocą którego można było kupować nielegalne używki czy przedmioty w zamian za BTC. Platforma upadła w 2013 r. po akcji FBI.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here