Naga MarketsUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ostrzegał we wtorek przed działaniami grupy Gent Holding wyrażając swoje obawy co do transferu środków klientów inwestujących w projekty na rynku nieruchomości oraz składając wezwanie do prokuratury. Sprawę postanowiła skomentować również sama spółka, która nie zgadza się z oświadczeniem Urzędu oraz zaprzecza stawianym zarzutom.


Gent Holding tworzy prywatne akademiki, spółka trafiła pod lupę UOKiK

– W marcu 2019 r. urząd otrzymał sygnał, opisujący możliwe nieprawidłowości związane z działalnością grupy Gent Holding. Wskazano w nim na wysokie koszty działalności spółek, w tym koszty wynagrodzeń i utrzymania siedzib, przy jednocześnie niskim poziomie sprzedaży. Może to świadczyć o finansowaniu działalności bieżącej długiem i stwarzać zagrożenie dla środków inwestorów. W kwietniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające, które wykazało, że może dochodzić do nieprawidłowości – informował UOKiK we wtorkowym oświadczeniu.

Gent Holding komentując oskarżenia UOKiK przesłał portalowi Comparic.pl drogą mailową oświadczenie, w którym zaprzecza „jakimkolwiek podobieństwom oraz sugestywnemu zestawieniu obok niepowiązanej z Grupą spółki (Gant Development)” oraz nie zgadza się z zamieszczonymi w treści komunikatu UOKiK przypuszczeniami.

– Porównanie jest krzywdzące i w naszej ocenie narusza dobra osobiste spółki Gent Holding S.A. wywołując  jednoznaczny, nacechowany negatywnymi odczuciami odbiór przez obecnych i potencjalnych Klientów, Inwestorów i Partnerów. Jednocześnie zapewniamy, że nasze działania zawsze opierają się na najwyższej dbałości o normy prawne, społeczne i moralne. W sprawie prowadzonego postępowania wyjaśniającego przez UOKiK spółka przekazała żądane informacje. Zapewniamy, iż dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację oraz niezwłocznie podejmiemy dialog z UOKiK – napisano w oświadczeniu spółki.

Gent Holding działa na rynku PBSA (z ang. Purpose Built Student Accommodation), czyli zajmuje się bezpośrednio budową kwater dla studentów. Spółka według oświadczenia UOKiK miała pozyskać środki od prywatnych inwestorów na budowę akademików w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach pod marką LIV, Urząd niepokoi jednak fakt, że do tej pory realizowana jest budowa tylko jednego akademika. Gent Holding rozumie obawy wyrażone w komunikacie UOKiK, podkreślając jednocześnie, że prowadzi swoje działania inwestycyjne na jasnych warunkach:

– W pełni rozumiemy działania podejmowane przez Urząd w zakresie zwracania uwagi na ryzyka związane z inwestowaniem. Poczucie społecznej odpowiedzialności biznesu, jak i budowanie ekosystemu akademickiego pozwala na  dostarczanie  wartościowych produktów jednocześnie dla inwestorów i studentów. Pragniemy podkreślić, iż realizujemy misję społeczną marki LIV działając na transparentnych i przejrzystych warunkach. Model struktury i funkcjonowania Grupy jest powszechnie przyjęty i stosowany w branży nieruchomości – czytamy dalej w komunikacie.

– Wyrażamy przekonanie, że komunikat o możliwych nieprawidłowościach związanych  z działalnością spółek z grupy Gent Holding zostanie uznany za bezpodstawny – podsumowano.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here