Naga MarketsCharllie Lee, twórca Litecoina ostrzega przed kupnem LTC

W trakcie wtorkowej sesji notowania Litecoina na luksemburskiej giełdzie Bitstamp pokonywały okrągły poziom $300, rozrysowując ATH (ang. all time high) kilkadziesiąt dolarów wyżej. Wypchnęło to również łączną kapitalizację rynku nad $15 miliardów dolarów. Co ciekawe, wśród pesymistycznie podchodzących do dynamicznej aprecjacji z ostatnich dni znalazł się sam twórca LTC, Charlie Lee, który ostrzega… przed kupnem jednej z najstarszej kryptowalut.


„Jeżeli nie jesteś gotowy na spadek LTC do $20, to nie powinieneś go kupować!”

W wiadomości zamieszczonej na Twitterze 12 grudnia, Charlie Lee informuje, że „każdy byczy run na kryptowalutach kończy się cyklem niedźwiedzia. Rynek potrzebuje czasu do konsolidacji. Ludzie muszą być tego świadomi i inwestować odpowiedzialnie”.

Te artykuły również Cię zainteresują
W powyższej aktualizacji znalazła się natomiast informacja, że kupno LTC jest „ekstremalnie ryzykowne”. Twórca kryptowaluty spodziewa się wieloletniego trendu spadkowego, który nie jest obcy kryptograficznym tokenom. Ostatnim razem Litecoin tracił 90% osuwając się z poziomu $48 do $4. Charlie Lee nie wyklucza, że taka sytuacja może się powtórzyć.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zgodnie z danymi portalu Coinmarketcap.com, w środę Litecoin jest czwartą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji. Do Bitcoina należy 57% rynku, niespełna 13% do Ethereum, 5% do Bitcoin Cash i 3,3% właśnie do LTC:

Źródło: Coinmarketcap.com

Próba analizowania wykresu Litecoina po praktycznie sześciu sesjach nieprzerwanych wzrostów, jest w tym momencie bardzo trudna. Jak na razie krótkoterminowy opór formuje się na wysokości $320, rolę wsparcia pełnić powinien natomiast okrągły pułap $300.

Źródło: TradingviewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here