Naga MarketsCharllie Lee, twórca Litecoina jest gotowy porzucić projekt dla jego dobra

Charlie Lee, były dyrektor ds. inżynierii giełdy Coinbase i twórca Litecoin (LTC), w wywiadzie z z zeszłego tygodnia, wyraził zamiar uczynienia z LTC globalnej zdecentralizowanej kryptowaluty. Twierdził również, że jeżeli ten cel będzie wymagał od niego odejścia od własnego projektu, wtedy wykona taki krok.


W wywiadzie Lee zasugerował, aby Litecoin i Bitcoin (BTC) “ściśle ze sobą współpracowały”, twierdząc, że monety wzajemnie się wzmacniają i są używane do różnych celów. Lee podkreślił zdecentralizowaną naturę BTC, jaką zapewnia jej anonimowy twórca, jako jej kluczową cechę, pominiętą w Litecoin.

“Litecoin jest bardziej scentralizowany, ponieważ jestem w pobliżu, więc ma bardziej scentralizowany zespół ds. rozwoju, ma bardziej scentralizowaną fundację. Mogę skierować Litecoina w stronę mojej wizji, a ludzie będą mnie słuchać, ponieważ ją stworzyłem”.

Odpowiadając na pytanie, czy kiedykolwiek rozważał odejście od pozycji lidera, założyciel Litecoin powiedział, że w rzeczywistości “odszedł na trochę dwa lata temu”, kiedy skupił się na rozwoju lepszego wykorzystania Bitcoina w Coinbase. Lee argumentował, że prawdziwa moneta zdecentralizowana nie powinna mieć przywódcy, który by ją kontrolował.

“Aby waluta naprawdę była […] rozproszoną walutą na całym świecie, nie można mieć […] prawdziwego lidera, który próbuje kontrolować sytuację, więc aby uczynić ją bardziej zdecentralizowaną, w końcu bym się wycofał”.

Stwierdzenie to jest najwyraźniej sprzeczne z tym, co powiedział Lee w grudniu 2017 roku, kiedy obiecał nie “rzucać pracy” i w pełni poświęcić się Litecoinowi po tym, jak sprzedał wszystkie swoje udziały w Litecoin w szczycie rynku kryptograficznego, aby nie być posądzany o manipulacje ceną: “Nie martw się. Nie porzucam LTC. Nadal będę pracować nad Litecoinem. Kiedy Litecoin odniesie sukces, nadal będę nagradzany na wiele różnych sposobów, a nie bezpośrednio poprzez własność monet”.

Założona przez Lee w 2011 roku kryptowaluta Litecoin, w dniu 19 grudnia 2017 roku osiągnęła swój rekordowy poziom 375 dolarów, a następnie spadła aż do 125 dolarów w dniu 6 lutego 2018 roku, według danych z Coinmarketcap. LTC nadal pozostaje jedna z największych walut cyfrowych, wycenianą obecnie na około 150 dolarów.

Lee znany jest z idealistycznego podejścia do zdecentralizowanego systemu walutowego. Parę miesięcy temu osobiście ostrzegał inwestorów przed nieprzemyślanym angażowaniem środków w Litecoina, kiedy ten osiągał rekordową wycenę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here