Naga MarketsBazując na doniesieniach agencji PR Newswire poinformowaliśmy wczoraj o zbliżającym się podziale sieci Litecoin. Dzięki czujnym Czytelnikom Comparic oraz dodatkowemu researchu wszystko wskazuje na to, że się pomyliliśmy.


Zarówno Bitcoin, który przeszedł już kilka forków jak i Litecoin posiadają strukturę open source. To znaczy, że dostęp do kodu źródłowego tokenów jest otwarty i darmowy dzięki czemu każdy może wprowadzać swoje poprawki i aktualizować projekty kryptowalut. Dlatego też informacja o zbliżającym się podziale sieci LTC (tzw. hartd forku) wydawała się prawdopodobna. Tak jednak nie jest.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie pracujemy nad podziałem sieci

Charlie Lee, były pracownik Google odpowiedzialny za stworzenie Litecoina już w zeszłym tygodniu poinformował o braku planów na podział sieci LTC. Zarówno zespół Litecoin jak i ja nie zamierzamy dzielić sieci Litecoina. Wszystkie doniesienia o forku do jakich docieracie są próbami oszustwa(…) Nie dajcie się nabrać i przede wszystkim nie udostępniajcie swoich kluczy prywatnych ani seedów na takich stronach lub klientach. Uważajcie na siebie! – tweetuje Lee.

Uważajcie na fake news

Pomimo sprawdzenia tekstu źródłowego i nasza redakcja dała się nabrać na fałszywy fork Litecoina. Spoglądając na wykres LTC z przykrością stwierdzam, że nie tylko my połknęliśmy haczykLTCUSD dzięki TradingView

Wizja darmowej gotówki jaką obiecywano w przypadku podziału sieci zwabiła spekulantów, którzy zaczęli skupować LTC. We wczorajszym artykule czytamy: (…) Posiadacze Litecoina w wyniku podziału sieci otrzymają 10 Litecoin Cash za każdą posiadaną monetę (…). Można podejrzewać, że cena wyraźnie skoryguje, gdy rynek przekona się o fałszywości zbliżającego się forka.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ta historia po raz kolejny pokazuje jak ważne jest bezpieczeństwo środków na rynku kryptowalut. Zarówno Charlie Lee jak i redakcja Comparic przypomina – chrońmy nasze klucze prywatne i dokładnie sprawdzajmy najnowsze doniesienia z rynku. Nawet jeśli pojawiają się na naszym portalu 😉


Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się poinformować nas o błędzie. Bez tak czujnych czytelników jak Wy nie bylibyśmy czołowym portalem inwestycyjnym w Polsce. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here