Naga MarketsChris Larsen dzięki XRP zarobił kilkadziesiąt miliardów USD

W ostatnich dniach rynek kryptowalut zdominował token Ripple, który nie tylko wyprzedził Ethereum i Bitcoin Cash zajmując drugie miejsce wśród największych cyfrowych monet, ale jednocześnie jedyny obok Bitcoina pokonał pułap $100 miliardów łącznej kapitalizacji. Gdy cena pokonuje pułap $3 dolarów na giełdzie Bitstamp, jeden ze współzałożycieli Ripple (XRP) pomnaża swoje zyski, wdzierając się do grona 20 najbogatszych ludzi świata.


Token XRP wart już ponad $3, majątek Chrisa Larsena ponad $40 miliardów

Zgodnie z informacjami udostępnianymi przez portal Coinmarketcap.com, jeden token XRP wyceniany jest obecnie na $3,17 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, jednak na giełdach koreańskich wartość już dawno pokonała próg $4 (przykładowo na Bithumb, która odpowiada obecnie za 32,05% łącznego wolumenu).

Za wywodzącą się z San Francisco firmą Ripple stał jeszcze do niedawna były już prezes, Chris Larsen, który w tym momencie posiada 5,19 miliarda tokenów XRP, wartych obecnie co najmniej $17 miliardów. Jak podaje Forbes, znajduje się również w posiadaniu 17% całej spółki, dzięki czemu wartość jego kryptowalutowego majątku to $45 miliardów. W listopadzie 2016, 57-latek ustąpił fotela prezesa Bradowi Garlinghousowi, którego majątek w XRP wyceniany jest na $9,5 miliarda.

Źródlło: Bloomberg

Analizując Indeks Miliarderów Bloomberga widzimy, że taki majątek plasuje go na 18. Miejscu pomiędzy rodziną Waltonów (sklepy Wal-Mart) oraz Francoise Bettencourt Meyers (L’Oreal).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Scentralizowana kryptowaluta?

Ripple twierdzi, że posiada obecnie 100 dużych klientów instytucjonalnych, wśród których znajduje się Santander oraz American Express wykorzystujące technologię Ripple w obsłudze płatności. Co więcej w tym tygodniu uruchomiono fundusz Arrintor XRP Capital w całości oparty o tokeny XRP.

Przedsiębiorstwo Ripple jest w posiadaniu 61,3 miliarda tokenów XRP, z których 55 miliardów znajduje się w depozycie (escrow). Biorąc pod uwagę, że na rynek wypuszczono jedynie 38,7 miliarda wszystkich moment jest jasne, że kryptowaluta nie jest tak zdecentralizowana jak na przykład Bitcoin.

Według szefa technologii Ripple, Stefana Thomasa, takowa strategia oraz technologia blockchain stojąca za XRP ma sprawić, że token będzie bezpieczniejszy i skuteczniejszy niż BTC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here