Naga Markets


Wartość Bitcoina jest o połowę niższa niż w grudniu, kiedy najstarsza z kryptowalut osiągała rekordowe poziomy wyceny. W tym samym czasie ich wydobycie stało się o 60% mniej opłacalne niż jeszcze w zeszłym roku. Nie przeszkadza to jednak wiodącemu dostawcy krypto-koparek, przedsiębiorstwu Canaan, w przygotowaniu oferty publicznej skierowanej na rynek kapitałowy (IPO), w ramach której chce zgromadzić $2 miliardy kapitału.


Zdaniem dwóch anonimowych źródeł blisko związanych ze sprawą, Canaan chce pozycjonować się w świadomości przyszłych inwestorów nie tylko jako firma kryptowalutowa, ale przede wszystkim jako twórca układow scalonych, skoncentrowany na rozwoju rynku sztucznej inteligencji, blockchain i rozproszonej księgi stojącej za kryptograficznymi tokenami. Canaan we własnych materiałach podaje, że jest drugim największym na świecie dostawcą sprzętu niezbędnego do wydobycia Bitcoina, a oficjalny start procesu przygotowawczego do IPO ma mieć miejsce w lipcu 2018.

Zobacz również: Czym jest IPO? Czym jest ICO? Podobieństwa i różnice

W zeszłym roku zyski wywodzącego się z Pekinu przedsiębiorstwa wzrosły siedmiokrotnie do pułapu niespełna $60 milionów, głównie za sprawą rosnących cen BTC i zwiększającego się wraz z nim popytu. Pierwsza fala gorączki kryptowalutowej jednak przeminęła, a kopanie w warunkach domowych staje się nieopłacalne – pojawia się więc pytanie, czy Canaan będzie w stanie przyciągnąć odpowiednią ilość inwestorów zainteresowanych wsparciem projektu?

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here