Naga MarketsNie ma szans, by kryptowaluty i ekosystem Blockchain ponownie zaliczyły “1000-krotny wzrost” – tak twierdzi współzałożyciel Ethereum (ETH) Vitalik Buterin w wywiadzie dla Bloomberga.


Podczas konferencji dotyczącej Ethereum i Blockchain w Hongkongu, Vitalik Buterin powiedział Bloombergowi:

„Przestrzeń Blockchain zbliża się do punktu, w którym widać sufit… Jeśli porozmawiasz ze średnio wykształconą osobą, prawdopodobnie dowiesz się , że słyszała ona o sieci bloków przynajmniej raz. Nie ma szans na kolejny 1000-krotny wzrost w czymkolwiek w tej branży.”

Koniec baniek…

Buterin wyjaśnił, że okres ogromnych wzrostów w tej sferze prawdopodobnie dobiega końca, ponieważ poziom powszechnej świadomości na temat branży znacznie się zwiększył.

Według Buterina strategia marketingowa społeczności – o ile można to tak określić – doprowadziła przez ostatnie kilka lat do ogromnego wzrostu cen samych cyfrowych walut i kapitalizacji rynku. Kontynuowanie tego to jednak „ślepy zaułek.”

Na rynku widać obecnie gwałtowny spadek całkowitej kapitalizacji rynkowej wszystkich kryptowalut. W styczniu br. całkowity poziom rynku pod kątem kapitalizacji osiągnął 828 miliardów USD. Po osiągnięciu ATH nastąpiło stopniowe spowolnienie – z odreagowaniem w górę w maju – które doprowadziło do obecnego poziomu 198,8 mld USD, najniższego od  listopada 2017 r.

Mimo spadków obecne dane są nadal imponujące, gdy zestawi się je z tymi z początku 2017 r., kiedy całkowita kapitalizacja rynkowa wyniosła około 17-20 miliardów USD, a główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC) i Ethereum, w większości kosztowały poniżej 1 000 $ i 12 $.

… a może jednak nie?

Roger Ver powiedział niedawno Cointelegraph, że ostatni rynek niedźwiedzi “wydaje się być przeciwieństwem katastrofy”, ponieważ “BTC wzrosło o 58% w ciągu ostatniego roku, a 1048% w ciągu ostatnich dwóch lat”.

Analitycy rynku też pozostają optymistami. Pod koniec sierpnia, Tom Lee z Fundstrat stwierdził, że BTC może pod koniec roku kosztować 25 000 $. W lipcu Alexis Ohanian, współzałożyciel firmy Reddit i VC Initialized Capital, powtórzył swoje stanowisko, że Bitcoin i Ethereum będą kupowane po  20 000 USD i 1 500 USD do końca 2018 roku. Również w lipcu Julian Hosp, współzałożyciel i prezes firmy TenX, stwierdził, że nadal jest “całkiem pewny”, że bitcoin może kosztować w 60 000 $ w 2018 roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here