Naga MarketsZ racji faktu, iż Satoshi Nakamoto wciąż nie ujawnił swojej tożsamości trudno o większego specjalistę w kwestii kryptowalut niż Vitalik Buterin. Twórca Ethereum, drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty ostrzega uczestników tego rynku – kryptowaluty mogą stracić większość swojej wartości w każdym momencie. 


Deweloper i przedsiębiorca przypomniał w osobny tweetcie, że kryptowaluty to wciąż nowy i niezwykle zmienny rynek. Zdaniem Buterina wycena każdej kryptowaluty może w każdym momencie spaść do niemal zera.

Te artykuły również Cię zainteresują
Twórca Ethereum przypomniał również o podstawowej zasadzie inwestycji – nie ryzykuj więcej pieniędzy niż jesteś w stanie stracić. Z tweeta opublikowanego w sobotę można również wywnioskować, że młody programista potępia zbytnie ryzyko. Jeśli zastanawiasz się gdzie ulokować oszczędności swojego życia, tradycyjne aktywa nadal są najbezpieczniejszym miejscem.

Kubeł zimnej wody

Buterin wyraźnie studzi zapał zwolenników kryptowalut, którzy w czasie największych spadków skupowali Bitcoina i najpopularniejsze altcoiny licząc na szybki powrót rynku byka. W sieci zawrzało na wieść o tajemniczym traderze, który miał ulokować w BTC ponad $344 mln. W reakcji na doniesienia cena Bitcoina na krótko powróciła powyżej poziomu $11 000.

Twórca Ethereum ostrzega przed licznymi oszustwami, które pojawiają się w coraz większej ilości wykorzystując naiwność i chciwość sympatyków kryptowalut. Vitalik Buterin wielokrotnie musiał zmagać się z własnymi, fałszywymi profilami, które próbowały oszukać inwestorów śledzących Twittera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here