Naga MarketsElon Musk – CEO oraz założyciel SpaceX i Tesli – odezwał się niedawno do twórcy Dogecoina Jacksona Palmera w celu znalezienia pomocy w wyeliminowaniu oszustów oferujących darmowe Ethereum na Twitterze. Przez wiele miesięcy plaga botów na platformie zalewała kanały osób publicznych, miały one na celu naciągnięcie użytkowników na wpłaty Ethereum na określone konta w celu otrzymania późniejszej gratyfikacji.

Skrypt Palmera

W maju Palmer opracował skrypt, który automatycznie blokuje oszustów wyłudzających Ethereum wykorzystujących to samo zdjęcia profilowe co osoba publiczna. Skrypt okazał się skuteczny, ponieważ uniemożliwił nowo utworzonym kontom i botom spamowanie sekcji z komentarzami osób publicznych.

18 września Musk dotarł do Palmera, prosząc o pomoc w integracji skryptu w celu usunięcia z Twittera oszustów wykorzystujących jego profil oraz dane do wyłudzania kryptowalut. Palmer pomógł Muskowi w zainstalowaniu skryptu. Kilka miesięcy temu jeden z botów podszywający się pod CEO Tesli ukradł Ethereum o wartości 6000 USD.

Problem stanowi fakt, że programiści Twittera jeszcze nie opracowali masowego sposobu na wyeliminowanie oszustów, przez co proceder ten nadal kwitnie.

Proste rozwiązania

Społeczność kryptowalutowa jest wściekła na Twittera i jego zespół deweloperski. Przez masowy spam oszustów platforma przez pewien czas była praktycznie nie do używania, dyskusja na temat cyfrowych walut była tam prawie niemożliwa. Jak stwierdził Palmer, rozwiązanie tego problemu okazało się banalnie proste – wykrywać i banować nowo utworzone konta z identycznymi danymi co profil osoby publicznej.

Choć Palmer twierdzi, że zespół Twittera pracuje nad rozwiązaniem problemu, to oszuści na razie nadal mają się dobrze. W czerwcu Bleeping Computer opublikował raport, z którego wynika, że boty oszustów doprowadziły do kradzieży Ethereum o wartości ponad 4 mln USD.

Dużo większym problemem niż profile podszywające się pod konta osób publicznych są przejęcia tych kont. Kilkukrotnie zdarzyło się, że hakerzy przejęli konto znanej osoby lub instytucji kryptowalutowej i wtedy prowadzili działalność mającą na celu kradzież kryptowalut. Tego rodzaju aktywności są znacznie trudniejsze do wykrycia przez skrypty blokujące.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here