Naga MarketsAmerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) poinformowała dziś o skazaniu przez sąd dystryktu Utah Kimballa Parkera, twórcę przedsiębiorstwa MakeYourFuture. Parker został uznany winnym oszustwa jakiego dopuścił się sprzedając niemal trzystu osobom system tradingowy.


Przed Parkerem skazany został również jego wspólnik, pomagający w znalezieniu chętnych na system Timothy Baggett. Obaj panowie prezentowali potencjalnym klientom fałszywe wyniki tradingowe uzyskane dzięki sprzedawanemu przrez siebie systemowi transakcyjnemu. Zdaniem sądu stwierdzenia jakoby system 'nigdy nie odnotował stratnego miesiąca’ i 'generuje 300% zwrotu rocznie’ były fałszywe i wprowadzały w błąd klientów MakeYourFuture oraz spółek Baggetta – Changes Worldwide i Changes Trading.Obaj panowie nie narzekali na brak zainteresowania. Oferując Złotego Graala tradingu oszukali ponad 289 osób na łączną kwotę ponad 853 tys. USD. Posługując się sfabrykowaną historią transakcji Parker oraz Baggett utrzymywali, że sprzedawany przez nich system zapewnia miesięczną stopę zwrotu pomiędzy 11 a 68%. W toku śledztwa wyszło na jaw, że obaj panowie… nie przeprowadzili ani jednej transakcji z użyciem sprzedawanego przez siebie systemu.

Niepewna przyszłość MakeYourFuture

Kimbal Parker został skazany na 354 tys. USD kary finansowej, a jego spółka MakeYourFuture została zobowiązana do zapłaty całości zdefraudowanych środków – 853 294,98 USD. Zdecydowanie większa kara spotkała Baggetta. Sąd uznał, że odpowiednią karą dla przedsiębiorcy z Florydy będzie kara w wysokości niemal 1,5 mln USD. Dodatkowo Baggett ma zapłacić odszkodowanie oszukanym inwestorom w łącznej kwocie 498 tys. USD.

Obaj panowie otrzymali również dożywotni zakaz zarządzania cudzymi środkami i ich inwestowania oraz przyjmowania wpłat na poczet handlu na rynkach finansowych.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

  1. „Spółka ma zapłacić….”
    Pewnie to odpowiednik Sp. z. o.o gdzie odpowiadają do wysokości kapitału zakładowego wiec…. ale zapłacą 😉 likwidacja w toku.. he he

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here