Naga MarketsKryptowaluta CardanoCharles Hoskinson, założyciel IOHK, firmy, która opracowała kryptowalutę Cardano (ADA), powiedział, że przemysł kryptowalutowy potrzebuje określonych standardów. Swoje zdanie wyraził w czasie wywiadu dla Cheddar z dn. 28 marca.

Mówiąc o statusie branży kryptowalut, Hoskinson powiedział, że potrzebuje ona określonych standardów, które ułatwią rozwój większej interoperacyjności. Według niego pozwoli to na łatwiejszą wymianę informacji i komunikacji. Hoskinson argumentował:

„To, co widzimy, to zbiór tworzonych standardów, które nieuchronnie zbiegną się w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat, aby stworzyć sytuację, w której można przenosić informacje i wartości między wszystkimi tymi różnymi systemami.”

Dodał, że „szukamy momentu WiFi lub Bluetooth w naszej branży. Jeszcze nie doszliśmy [do tego miejsca]”.

Standardy

Organizacje ustanawiające standardy rozwijają się i zyskują ostatnio na popularności. W zeszłym miesiącu The Enterprise Ethereum Alliance (EEA) – organizacja ustanawiająca standardy dla systemu Ethereum z ponad 500 członkami – potwierdziła, że ​​uruchomi „grupę zadaniową” jeszcze w 2019 r. Grupa będzie podobno koncentrować się na kwestii interoperacyjności, ale również przyczyniać się do uruchomienia powszechnego procesu tokenizacji i budowania zaufania publicznego do kryptografii.

W tym samym czasie EEA otwiera regionalne biuro w Chinach, gdzie Weijia Zhang, wiceprezes ds. technicznych w startupie typu blockchain Wanchain, został mianowany jego szefem. Zhang będzie zajmował się “wspieraniem rozwoju i przyjmowaniu standardów EEA poprzez udział w lokalnych hackathonach, warsztatach, sesjach szkoleniowych i konferencjach”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here