Naga Marketskoparka twórca C++Bjarne Stroustrup to duński informatyk i twórca C++, czyli popularnego języka programowania. Teraz wyraził swoje zdenerwowanie, które jest spowodowane faktem użycia C++ w kopaniu bitcoinów (BTC). Stroustrup wypowiedział się podczas wywiadu w ramach podcastu Lexa Friedmana opublikowanego 7 listopada.

Rozmawiając z Friedmanem, Stroustrup opisał ewolucję C++, jego koncepcję i różne implementacje. Chociaż zauważył, że języki programowania nie zawsze są wykorzystywane dokładnie tak, jak życzyliby sobie tego ich twórcy (w rzeczywistości często bywa zupełnie inaczej). On sam wyraził własne rozczarowanie faktem, że twórca bitcoina, Satoshi Nakamoto, wybrał akurat C++ jako podstawowy język do napisania oryginalnej implementacji kodu źródłowego kryptowaluty.

Twórca C++ zły na Satoshi’ego

Stroustrup kontynuował swój wywód:

„Kiedy budujesz narzędzie, nie wiesz, jak będzie ono używane. Próbujesz ulepszyć to narzędzie, patrząc na to, jak jest używane i kiedy ludzie odcinają sobie palce, aby temu zapobiec, ale tak naprawdę nie masz kontroli nad tym, jak coś jest wykorzystywane”.

Odnosząc się do niewłaściwego używania C++ w blockchainie, jego twórca zwrócił uwagę na ogromne ilości energii elektrycznej potrzebne do kopania cyfrowej waluty, a także jej rzekome wykorzystanie do nielegalnych działań. Stroustrup stwierdził:

„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z niektórych rzeczy, w których używa się C++, ale są też inne rzeczy – wydobycie bitcoinów jest moim ulubionym przykładem – [proces] zużywa tyle energii, co Szwajcaria, a [a kryptowaluta] głównie służy przestępcom”.

Próby zmniejszenia zużycia energii przez wydobycie BTC

Twórca C++ wskazał na realny problem dot. zużycia prądu przy kopaniu kryptowalut. Niektóre firmy z tej branży próbowały już znaleźć rozwiązanie dotyczące zmniejszenia zużycia energii w wydobyciu bitcoinów.

We wrześniu firma zajmująca się infrastrukturą wydobywczą bitcoina, Northern Bitcoin AG, zakończyła testy nowego chłodzonego powietrzem kontenera wydobywczego. Firma obsługuje sprzęt górniczy ukierunkowany na kopanie BTC, który wykorzystuje odnawialne źródła energii i dąży do osiągnięcia optymalnej wydajności i zrównoważonego rozwoju w tym procesie.

W tym samym miesiącu poinformowano, że zużycie energii w sieci bitcoina staje się coraz bardziej wydajne. Może więc twórca C++ będzie mógł wkrótce zmienić zdanie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here