Naga MarketsCzy Ci mężczyźni to Satoshi Nakamoto?
Czy Ci mężczyźni to Satoshi Nakamoto?

Zdaniem jednego z najnowszych dochodzeń dziennikarskich, twórcą Bitcoina – najpopularniejszej kryptowaluty – ma być mieszkający w Australii pasjonat finansów, Craig Steven Wright. Według innych źródeł za stworzeniem wirtualnego pieniądza mógł stać również bliski przyjaciel Wrighta, a mianowicie zmarły dwa lata temu Dave Kleinman.


Australijski Satoshi Nakamoto

Zgodnie z informacjami, do których dotarł Andy Greenberg z Wired.com, to właśnie Australijczyk, Craig Wright, może być legendarnym Satoshim Nakamoto. Właśnie pod takim pseudonimem przez wiele lat ukrywała się osoba, która stworzyła system wirtualnego pieniądza wykorzystujący kryptografię do transferu i przechowywania pieniędzy bez potrzeby wykorzystywania obecnego systemu bankowego.

Chociaż początkowo BTC był niegroźną zabawką w rękach finansowych zapaleńców, to w ostatnich latach urósł do rangi niezwykle istotnego środka płatniczego – kapitalizacja całego rynku wyceniana jest obecnie w setkach milionów dolarów.

Zdemaskowanie twórcy Bitcoina jest już prawdziwą obsesją wśród przedstawicieli społeczności wirtualnych walut. W 2014 roku w mediach pojawiła się informacja, że niejaki Dorian Satoshi Nakamoto miał być twórcą wirtualnych pieniędzy – mężczyzna miał jednak nigdy nie słyszeć wcześniej o BTC i zaprzeczał tymże informacjom.

Jeżeli chodzi o „australijskiego kandydata” to Greenberg może mieć jak na razie najsilniejsze dowody:

  • Wpisy na blogu Wrighta sugerują, że wcześniej pisał prace naukowe na temat wirtualnych walut
  • Wright znajduje się w posiadaniu dwóch super-komputerów, jeden z nich jest najszybszą maszyną obliczeniową znajdującą się w rękach prywatnych. Co ciekawe nie są zlokalizowane na kampusach akademickich, a bezpośrednio w domu Australijczyka
  • Zgodnie z dokumentami, które udało się pozyskać, zmarły dwa lata temu Kleinman miał posiadać dokładnie taką samą ilość Bitcoinów, która znajdowała się na koncie Satoshi’ego Nakamoto. Kiedy odszedł wszystkie środki trafiły na konto Wrighta. Wspomniane BTC w czasie kiedy wirtualna waluta znajdowała się na historycznych szczytach były warte ponad miliard dolarów.

Odwiedziny australijskiej policji

W niespełna 24 godziny od pojawienia się pierwszych publikacji na temat powiązania Wrighta z Bitcoinem, u jego drzwi pojawiła się australijska policja federalna. Zgodnie z zeznaniami naocznych świadków, pod wskazany adres podjechało dziesięciu funkcjonariuszy, którzy przeszukiwali garaż oraz całą nieruchomość.

Nie chodzi tutaj jednak o samą działalność związaną z Bitcoinem, ale pozostałe formy aktywności gospodarczej Wrighta. Gdyby okazało się bowiem, że rzeczywiście jest w posiadaniu ogromnej ilości BTC, wtedy lokalne władze mogłyby ściągnąć z niego niespłacone do tej pory zobowiązania związane z biznesami, które prowadził lub prowadzi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here