Naga MarketsTwórca bitcoina doceniony. Satoshi Nakamoto doczekał się swojego pomnika w BudapeszcieSatoshi Nakamoto doczekał się swojego pomnika. Odlana z brązu podobizna legendarnego twórcy bitcoina została właśnie publicznie wystawiona dla odwiedzających Graphisoft Park w Budapeszcie.

  • Podczas ceremonii obecny był m.in. Debreczeni Barnabás, dyrektor generalny węgierskiej giełdy kryptowalutowej Shinrai
  • Posąg został stworzony przez rzeźbiarzy Gergely’ego Réka i Tamása Gilly’ego
  • Podobizna Satoshi’ego znajdzie się w parku obok wizerunków współzałożyciela Apple’a Steve’a Jobsa i innych znaczących postaci
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Pomnik twórcy bitcoina został postawiony w Budapeszcie

Podczas ceremonii odsłonięcia w czwartek András Győrfi, przemówił do tłumu dziennikarzy i mieszkańców Węgier, zanim ujawnił lśniącą twarz Satoshiego. Rzeźba przedstawia górną połowę postaci o bezbarwnej twarzy ubranej w bluzę z kapturem z logo bitcoina (BTC).Kimkolwiek on lub ona była, należy mu się hołd. Dzięki niemu bitcoin tworzy wartość, a zwłaszcza technologia, która za nim stoi – powiedział András Győrfi, współzałożyciel projektu posągu i redaktor serwisu informacyjnego o kryptowalutach Kripto Akademia.

Debreczeni Barnabás, dyrektor generalny węgierskiej giełdy kryptowalutowej Shinrai, również był obecny na ceremonii.

Satoshi Nakamoto stworzył niezależny pieniądz wolny od wszelkich pośredników. Swoją suwerennością finansową wzmocnił on wielu ludzi […] Wznieśliśmy ten pomnik, aby przypomnieć sobie, że odwaga jest cnotą. Musimy nadal mieć wielkie marzenia – powiedział Debreczeni Barnabás.

invest

Ogłoszenie projektu miało miejsce w maju. Sam posąg został stworzony przez rzeźbiarzy Gergely’ego Réka i Tamása Gilly’ego. Lustrzana twarz posągu najwyraźniej ma na celu wyrażenie idei „wszyscy jesteśmy Satoshim” dla wszystkich obserwujących. Mr. Coin, Kripto Akademia, Stowarzyszenie Blockchain Hungary oraz Blockchain Budapest poparły projekt „Statua Satoshi”.

Podobizna Satoshi’ego znajdzie się w parku obok wizerunków współzałożyciela Apple’a Steve’a Jobsa i innych znaczących postaci. Choć od dawna spekuluje się na temat tożsamości i wyglądu Satoshiego, nikt nie zdołał zidentyfikować twórcy bitcoina.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here