Naga MarketsCraig Wright, australijski przedsiębiorca z branży kryptowalut, który od kilku lat próbuje udowodnić całemu światu, że to on jest legendarnym Satoshim Nakamoto zamierza udowodnić swoje racje przed sądem. Czyżby zatem posiadał jakieś “twarde” dowody, które raz na zawsze rozwiążą zagadkę dot. personaliów twórcy sieci Bitcoin i pierwszej kryptowaluty?


Samozwańczy Satoshi Nakamoto chce udowodnić swoje racje w sądzie

14 kwietnia br. Wright oburzył się i zagroził pozwem przeciwko znanemu podcasterowi, Peterowi McCormack’owi oraz współzałożycielowi Ethereum, Vitalikowi Buterinowi. Uważa on bowiem, że wspomniani powyżej dopuścili się zniesławienia nazywając go “oszustem” i “kłamcą” uznającym się za Satoshi’ego Nakamoto.

Craig Wright nie przez przypadek zamierza oskarżyć właśnie McCormacka i Buterina. Oboje są bowiem postaciami znanymi w branży ktyptowalut i wiele osób postrzega ich jako istotne autorytety w tej branży. Wright uważa, że mierząc się z nimi w sądzie, udowodni, że to on jest jedynym, prawdziwym twórcą Bitcoina (BTC).

– To da mi szansę udowodnienia moich referencji przed sędzią, a nie bycia osądzanym przez Twittera. – komentuje Craig Wright dodając: “krytycy obawiają się mnie, ponieważ demaskuję ich kłamstwa.”

Może Cię zainteresować: Craig Wright oskarżony o kradzież $10 mld w Bitcoinach!

BSV jedynym, prawdziwym Bitcoinem?

Uważa on także, że wszystkie zarzuty i wrogość wobec jego osoby są próbą uciszenia go. Wszystko to przez wzgląd na wygłaszane publicznie twierdzenie, że Bitcoin Satoshi Vision (BSV) a nie BTC jest prawdziwym Bitcoinem.

– To jest pragnienie uciszenia mnie. Widzą koniec oszustw….i boją się (…) Każdy, kto czytał White Paper, widział wyraźnie, że BSV jest jedyną monetą, która odzwierciedla ten zapis – dodaje Wright.

Czy wiesz, że: Satoshi Nakamoto okrzyknięty jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie

Giełdy usuwają z oferty BSV

Przypomnijmy jednak, że w minionym tygodniu Binance, największa na świecie giełda kryptowalut ogłosiła, iż w wyniku kontrowersji jakie powstały wokół Craiga Wrighta usunie ze swojej platformy handlowej bitcoin SV (BSV). Kolejnego dnia w ślady Binance poszła również giełda Kraken.

Craig Wright zmienia zdanie…po raz kolejny

Warto w tym miejscu także przypomnieć, że pierwsze pogłoski o tym, że to właśnie Craig Wright jest rzekomo legendarnym Satoshim Nakamoto pojawiły się już pod koniec 2015 roku. W jednym ze swoich artykułów publicznie ogłosił on wówczas, że jest twórcą BTC. Australijski informatyk i biznesmen wygłosił jednak wiele kontrowersyjnych oświadczeń w ciągu całej swojej kariery, przez co społeczność kryptowalutowa podchodziła do tych rewelacji ze sporym dystansem. Ostatecznie w maju 2016, Wright wydał oświadczenie, w którym ostatecznie wycofywał się ze wcześniejszych stwierdzeń.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro do złotego EUR/PLN odbija, poziom 4,26 zł silnym wsparciem
Następny artykułDukascopy: Odbierz bonus za depozyt w Dukascoin
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here