Naga MarketsPo pięciu miesiącach odczytywania nazwisk wszystkich pokrzywdzonych przez Amber Gold, w dniu dzisiejszym odbyła się rozprawa, podczas której sąd ogłosił wyrok w procesie ws. afery finansowej Amber Gold. Marcin P. usłyszał dzisiaj wyrok 15 lat więzienia, a jego żona Katarzyna P. 12 lat. Są to wyroki o wiele łagodniejsze od wnioskowanych przez prokuratora 25 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że w aferze poszkodowanych zostało ponad 18 tys. osób.


Oszukali 18 tys. klientów na kwotę 851 mln zł

Akt oskarżenia ws. afery Amber Gold przygotowany przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi liczył 9 tys. stron. Śledczy ustalili, że w latach 2009-2012 Marcin P. i jego żona Katarzyna P. prowadzili piramidę finansową, w ramach której oszukali w sumie ponad 18 tys. klientów, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł.

Oskarżenie dotyczyło także prowadzenia działalności parabankowej i prania brudnych pieniędzy. Według śledczych, Katarzyna P. i jej maż Marcin P. działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uczynili sobie z tej działalności stałe źródło dochodu.

Przypomnijmy, że przygotowany przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi, liczący prawie 9 tys. stron, akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do gdańskiego sądu pod koniec czerwca 2015 r. Proces w tej sprawie rozpoczął się natomiast w marcu 2016 r. Z uwagi na modyfikację opisu czynu popełnionego przez oskarżonych sąd był zmuszony, by w trakcie odczytywania wyroku, odczytywać nazwiska wszystkich pokrzywdzonych przez Amber Gold, przyporządkowując numery umów depozytów towarowych do poszczególnych osób i kwoty szkody. Trwało to pięć miesięcy.

W pierwszej części odczytywania wyroku sąd uznał, że oskarżeni Marcin P. i jego żona Katarzyna P. są winni głównego zarzutu tj. oszustwa. Marcinowi P. postawiono ogółem cztery, a Katarzynie P. dziesięć zarzutów. Prokuratorzy wnioskowali o kary 25 lat więzienia dla każdego z oskarżonych. Obrońcy Marcina P. i Katarzyny P. domagają się natomiast ich uniewinnienia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSelvita debiutuje na GPW w Warszawie i silnie zyskuje
Następny artykułCena złota w obliczu Brexitu i negocjacji handlowych, uncja po 1484$
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here