Naga MarketsInwestowanie na giełdzie można poniekąd porównać do gry w szachy. Masz pole manewru (poziomy na wykresie, gdzie teoretycznie cena może osiągnąć) oraz narzędzia (strategia, zarządzanie kapitałem, kupowanie i realizacja w częściach).

Cel jest jeden – maksymalizacja zysków.

Każdemu polecam opracowanie swojego zestawu zasad, które pozwolą na regularne zyski. To się wiąże ze żmudnym śledzeniem wykresów w poszukiwaniu pewnych zależności, które bardzo się powtarzają. Potem przejdź do długiego i ciężkiego etapu, kiedy będziesz testował owe zasady na realnej giełdzie, wystawiając przy okazji swoją psychikę na wielka próbę.

Musisz wpaść w rutynę:

  • analizujesz wykres i znajdujesz dogodne warunki do zajęcia pozycji,
  • realizujesz zysk mechanicznie – po spełnieniu określonych z góry warunków,
  • Twoje emocje muszą być wyłączone,
  • po sprzedaży akcji analizujesz transakcję pod kątem prawidłowości z ustalonymi “zasadami” kupna i sprzedaży. Jeżeli wychwycisz błąd – zapisz go w swoim notesie, bądź wydrukuj wykres z zaznaczonym błędem i powieś go niedaleko monitora, żeby przypominał Ci za każdym razem jakich błędów unikać.

Im dłuższy okres testowania strategii, tym lepiej. Najlepszym okresem do testowania systemu był mijający rok. Zapewne zapytasz dlaczego. W mijającym roku mieliśmy do czynienia praktycznie z ciągłym ruchem konsolidacyjnym. Najlepszym systemem jest taki, który pozwoli Ci zarabiać właśnie w ruchu bocznym (zakładam, że nie inwestujemy podczas trendów spadkowych). W trendzie wzrostowym praktycznie każdy system zarabia dlatego nie ma sensu brać go pod uwagę.

Osobiście posiadam pewien zlepek zasad, które pozwalają mi na regularne zyski (mniejsze bądź większe). Upatrzyłem sobie pewne formacje, pod które kupuje akcje, robiąc to mechanicznie. Jeżeli przytrafią mi się kilka porażek pod rząd staram się dodać nowy warunek jaki musi być spełniony podczas decyzji zakupu.

Analizuję wykresy po sesji widząc wykształconą świeczkę. Zlecenia zawsze składam po sesji – eliminując nieprzemyślane decyzje.


Mam nadzieję, że również działasz według określonego z góry schematu…

“Ten kto nie planuje, planuje klęskę”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here