Naga MarketsCo mają wspólnego spodnie i Stop Loss? W zasadzie bardzo mało, ale jak Will Ferrell zabawnie pokazuje w wideo o obcisłych spodniach (video on tight pants), nie są one najładniejszą rzeczą na świecie. W rzeczywistości spodnie, które są zbyt ciasne, mogą cię zranić. Stop Lossy, które są zbyt ciasne, mogą również zaszkodzić, ale w inny sposób, finansowo…

Jestem pewien, że wiesz, że miejsce, w którym umieszczasz Stop Loss jest ważne. Jednak ogólnie rzecz biorąc, szersze Stop Lossy będą prowadzić do sukcesu handlowego znacznie szybciej niż wąskie. W dzisiejszej lekcji zamierzam omówić i zobaczyć, jak ważne jest umieszczanie szerszych Stop Lossów zamiast ciasnych.

Po ponad 15 latach handlu i rozmowie z ponad 20 000 członkami mojej społeczności tradingowej, jest dla mnie jasne, że wielu inwestorów może z powodzeniem określić kierunek rynku, jednak często zbyt szybko zostają wyrzuceni ze swoich transakcji, czasami tuż zanim rynek odwróci się we właściwym kierunku, brzmi znajomo???

Powodem zazwyczaj jest to, że handlowcy umieszczają swoje Stop Lossy zbyt ciasno lub zbyt blisko aktualnej ceny rynkowej. A zatem…

W przypadku Stop Lossów rozmiar ma znaczenie…

Zanim zagłębimy się w dzisiejszej lekcji, muszę wspomnieć, że ciasne Stop Lossy mają swoje miejsce w niektórych formach handlu i scenariuszach rynkowych. Jednak dzisiaj chcę skupić się na handlu Price Action na wykresie dziennym i dłuższych czasach utrzymywania pozycji- dniach lub tygodniach (trading pozycyjny), który jest moim głównym stylem handlu
i dzięki któremu przez te wszystkie lata zarobiłem najwięcej.

Chcę zacząć od omówienia faktu, że rynki pokonują średni zasięg każdego dnia i tygodnia, jest to fakt odzwierciedlony za pomocą wskaźnika ATR, który można zastosować do wykresów na platformie  metatrader 4. Koncentrując się na dziennych lub tygodniowych wykresach, musimy być świadomi zakresu  ATR, głównie po to, abyśmy mogli upewnić się, że nasz Stop Loss jest umieszczony poza nim. Nie ma sensu stawiać Stop Lossa w tym zakresie, ponieważ oznacza to, że ryzykujemy, wyrzucenie z rynku, po prostu ze względu na codzienne wahania zmienności cen. W poniższym przykładzie wykresu widzimy, że:

  1. ATR bierze pod uwagę kilka dni akcji cenowej, w poniższym przykładzie ostatnie 14, w tym wiele dni, które miały rozpiętość znacznie ponad 100 pipsów. Tak więc, ATR w momencie naszego wejścia daje nam dobrą podstawową liczbę pipsów, które pozwalają upewnić się, że nasz Stop Loss jest wystarczająco większy. W tym przypadku wartość ATR wynosiła około 100 pipsów w momencie pojawienia się Pinbara z punktu 2.
  2. Pinbar w punkcie 2 na poniższym wykresie miał zasięg zaledwie 75 pipsów – ale dużym błędem, który popełnia wielu traderów, jest właśnie ustawianie Stop Lossa przy 75 pipsach – lub w odległości od wejścia w pinbara (w pobliżu szczytu) do jego minimum. Ponieważ wiemy, że ATR ma 100, chcemy mieć Stop Loss, który jest większy niż 100, najlepiej gdzieś pomiędzy 100 – 150 pipsów, im więcej tym lepiej.
  3. W punkcie 3 można się przekonać, jak by udała się ta transakcja – szerszy niż standardowy Stop Loss utrzymałby Cię w tej transakcji z zyskiem, mimo że cena na chwilę gwałtownie spadła. TO jest różnica między zwycięzcami i przegranymi na rynku Forex.
#1 – 116, 161 i 109 pipsów zakresu, #2 pin bar o zakresie 75 pipsów, #100 SL o zakresie ponad 100 pipsów pozwoliłby uniknąć zamknięcia

Wykres dzienny generuje potężne sygnały, ale jak często mówię, zawieranie transakcji  wymaga czasu. Skoro więc transakcje zazwyczaj wymagają czasu, aby grać na naszą korzyść, to jeśli nasz Stop Loss jest zbyt wąski, ryzykujemy, że zostanie trafiony, zanim sygnał zacznie się opłacać. Czy widziałeś kiedyś, że rynek konsoliduje przez kilka dni lub tygodni, a nawet przesuwa się w dół w kierunku poziomu Stop Loss, a następnie szybko odbija w drugą stronę? Zdarza się tak, jak zapewne wiesz, i na pewno chcesz uniknąć przedwczesnego wyrzucenia z rynku, kiedy to się stanie…


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

#1 sygnał z formacji pin bar, #2 cena się osuwa, dociera do minimów pin bara i dopiero później rusza w górę

Kontynuując, ważne jest, abyśmy ustawili Stop Loss poza obszarami lub poziomami na wykresie, w których specjaliści, tacy jak banki i więksi gracze, mogą próbować nas wyrzucić. Zazwyczaj przejawia się to ostrym ruchem poniżej minimów / maksimów cieni świec lub kluczowych poziomów wahań. Na przykład, często zobaczysz cenę, która lekko narusza ogon pinbara przed zawróceniem w przeciwnym kierunku. W poniższym przykładzie to widzimy. Zwróćmy uwagę na pinbara, a następnie na ruch poniżej kilka dni później, co zatrzymałoby wielu traderów na Stop Lossie tuż przed ponownym przejściem ceny na wyższy poziom.

Z tego powodu dobrą praktyką jest umieszczanie Stop Lossów poza ATR (jak wspomniałem powyżej) i w bezpiecznej odległości poza minimum cienia pinbara, nie tylko jeden pips powyżej lub poniżej.

#1 sygnał z formacji pin bar, #2 cena narusza minimum pin bara zanim przesuwa się w górę. Szerszy SL niż normalny pozwoliłby utrzymać się w rynku

Traderzy często umieszczają Stop Loss w dowolnych miejscach na wykresie, tylko po to, aby go mieć, bez wyczucia rytmu rynku ani żadnego istotnego powodu, dla którego go umieścili. To jest złe. Stop Loss powinien ZAWSZE być oparty na logice i strategii, tj. obszarze lub poziomie na wykresie, który unieważni sygnał handlowy, np. powyżej lub poniżej maksimum/minimum sygnału lub poza kluczowym poziomem, takim jak opór horyzontalny, punkt swingu, a nawet średnia ruchoma.

Dzięki szerszemu Stop Lossowi nie tylko pozostaniesz w dobrych transakcjach i nie zostaniesz wyrzucony z rynku, zanim przejdą na twoją korzyść, ale także dasz rynkowi szansę, by dał Ci prawdziwy sygnał wyjścia, zamiast zostać usuniętym z rynku w dowolnym, przypadkowym miejscu.

Robiąc to, osiągamy dwie rzeczy: po pierwsze, rynek ma większe pole do popisu, a po drugie- rynek ma mnóstwo miejsca, aby wytworzyć przeciwstawny sygnał lub wzór, który może doprowadzić nas do wyjścia z transakcji z mniejszą stratą, a nawet z zyskiem.

W poniższym przykładzie włączyłem ATR. Widać, że w momencie zakupu sygnału wejściowego pinbar, ATR był blisko 100 pipsów. Jak już wcześniej wspomniałem, chcesz stawiać Stop Loss poza ATR, więc w tym przypadku byłby to limit większy niż 100 pipsów, który zatrzymałby cię, nawet gdyby cena naruszyła minimum pinbara. Stał się zwycięski, a nawet wygenerował przeciwstawny sygnał pinbar, który mógł zostać wykorzystany jako oczywisty punkt wyjścia.

#1 sygnał z formacji pin bar, #2 cena zeszła poniżej minimów pin bara, #3 ATR znajdował się w okolicach 100 pipsów, kiedy formował się sygnał. SL powinien być szerszy niż ATR

MIT: Jeden mit o szerszych Stop Lossach, który koniecznie muszę obalić przed zakończeniem dzisiejszej lekcji, mówi że szersze Stop Lossy oznaczają większe straty. Wielu początkujących traderów myśli w ten sposób i to po prostu dlatego, że nie rozumieją skalowania rozmiaru pozycji. Będziesz musiał dopasować wielkość pozycji do transakcji, dostosowując Stop Loss, w ten sposób utrzymasz swoje ryzyko na stałym poziomie.

Wnioski

Mam nadzieję, że z dzisiejszej lekcji wyraźnie widać znaczenie szerszych Stop Lossów w porównaniu z ciasnymi. Może to zabrzmieć banalnie, ale powstrzymują straty, które naprawdę tworzą lub łamią tradera. Trader, który poświęca więcej czasu na umieszczenie Stop Lossów niż na wejścia w transakcje, jest prawdopodobnie bardziej zyskownym niż ci, którzy nierozważnie umieszczają swoje Stop Lossy. Dobrą zasadą dotyczącą zarządzania ryzykiem i umieszczania SL jest: W przypadku wątpliwości (czy chodzi o wejście, czy o miejsce Stop Lossa lub wielkość pozycji), wybierz MNIEJSZĄ WIELKOŚĆ POZYCJI i SZERSZY STOPLOSS.

Być może najbardziej korzystnym aspektem szerszych Stop Lossów jest to, że dają czas na rozegranie, ponieważ większość traderów ma zazwyczaj rację, kierując się wskazówkami rynku, ale źle stawia Stop Loss. Oznacza to, że im więcej miejsca zostawisz (im większy SL), tym więcej czasu dajesz rynkowi, by potencjalnie zagrał na twoją korzyść. Nie ma nic gorszego niż posiadanie racji na rynku, ale mylenie się z odnośnie Stop Lossa, powodujące stratę na transakcji, która powinna być wygrana!

Każdy doświadczony trader powie ci, że handel i zarządzanie transakcjami idą w parze, tworząc udane długoterminowe podejście handlowe. “Koła wypadną z wagonu”, jeśli zaniedbasz jedno z nich. Umieszczanie Stop Lossów nie musi być stresujące, jeśli w ogóle, powinno to zmniejszyć stres, ponieważ jeśli robisz to poprawnie, możesz przejść do codziennych obowiązków, nie martwiąc się o każdy ruch na rynku.

Moje kursy koncentrują się nie tylko na znalezieniu dobrego wejścia w pozycję, ale także na wielu innych kwestiach, w tym na ustalaniu Stop Lossów i poziomów docelowych w celu skutecznego zarządzania ryzykiem / zyskiem oraz na sposobie łączenia wszystkiego w kompleksowy plan handlu. Moje podejście do handlu cechuje się prostotą przede wszystkim dlatego, że proste jest lepsze w odniesieniu do wszystkich aspektów tradingu, a to prowadzi do zysków. Począwszy od wejść w pozycję po Stop Loss, zarządzanie ryzykiem i psychologię, świetnie działa proste, minimalistyczne podejście.


nial fullerNial Fuller jest australijskim traderem, który od wielu lat prowadzi portal LearnToTradeTheMarket.com i skupia wokół siebie traderów preferujących czystą akcję cenową na wykresach, a więc popularne Price Action. Powyższy artykuł jest tłumaczeniem tekstu Niala Fullera. Oryginalny tekst “Is Your Stop Loss Too Tight ?” znajdziesz na portalu LearnToTradeTheMarket.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here