Naga MarketsTwitter uznał, że posty Donalda Trumpa podburzały jego zwolenników do przemocy naruszając przy tym politykę firmy. W związku z powyższym konto amerykańskiego prezydenta zostało zbanowane. W reakcji na te informacje, akcje Twittera spadły na otwarciu poniedziałkowej sesji o 8,53 proc. po czym osunęły się dalej do 45,15 USD, co powiększyło zasięg spadków do 12,30 proc.

  • Donald Trump wykorzystał Twittera do podburzania swoich zwolenników do nienawiści wobec wrogów politycznych prezydenta
  • Twitter zbanował konto amerykańskiego prezydenta
  • Akcje Twittera spadły w poniedziałek o ponad 12 proc. 

Twitter wprowadza cenzurę 

Nadszedł przełomowy moment dla platform społecznościowych, które stanęły w obliczu sprzecznych nacisków, aby z jednej strony ograniczyć dezinformację fake newsy i nienawiść, a z drugiej strony bronić wolności słowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Twitter, który był ulubioną platformą Donalda Trumpa postanowił ograniczyć swobodę wypowiedzi amerykańskiego prezydenta i w reakcji na jego tweety, które zachęcały do agresji wobec politycznych przeciwników urzędującego prezydenta postanowił zbanować jego konto. To pierwszy tego typu przypadek w historii, kiedy platforma mediów społecznościowych usuwa konto prezydenta. Działanie to może dziwić wiele osób, gdyż twitterowe konto Donalda Drumla było jednym z najpopularniejszych na całej platformie.

Decyzja ta rodzi obawy, czy Twitter nie wprowadzi cenzury, co mogłoby zostać negatywnie odebrane przez wielu użytkowników tej platformy. Na reakcję inwestorów również nie musieliśmy zbyt długo czekać. Na otwarciu poniedziałkowej sesji akcje spółki spadły o 8,53 proc. po czym osunęły się dalej do 45,15 USD, co powiększyło zasięg spadków do 12,30 proc. Mimo, że później pojawiła się reakcja popytowa, to kurs TWTR wciąż znajduje się sporo poniżej piątkowego zamknięcia.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSkinwallet uruchomił nowe funkcjonalności platformy Skinwallet Market
Następny artykułKurs dolara powróci do trendu spadkowego – uważa ING
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here