Naga Markets

W zeszłym tygodniu najbogatszy człowiek świata poufnie złożył kontrpozew (pozew wzajemny) przeciwko Twitterowi po tym, jak firma próbowała zmusić go do zamknięcia przejęcia po uzgodnionej cenie 54,20 USD za akcję. Obecnie Twitter zaprzecza wszelkim sformułowaniom wystosowanym przez CEO Tesli wobec spółki twierdząc, że ten “ucieka od sfinalizowana umowy” na wszelkie możliwe sposoby.

  • Twitter neguje słowa Muska zawarte w kontrpozwie (pozwie wzajemnym) przeciw Twitterowi
  • Elon Musk “próbuje uciec” od sfinalizowania umowy?
  • Musk argumentuje, że ma wszelkie prawo do wycofania się z transakcji
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Twitter zaprzecza twierdzeniom Muska

W ciągu ostatniego tygodnia Elon Musk poufnie złożył kontrpozew przeciwko pozwowi Twittera, starającemu się zmusić go do dopięcia transakcji przejęcia firmy po uzgodnionej cenie 54,20 dolarów za akcję. W pozwie Elon Musk twierdził, że firma zmieniła liczbę monetyzowalnych dziennych aktywnych użytkowników, zanim transakcja miała przejść, co zmusiło go do wycofania się z transakcji.Obecnie spółka Twitter Inc. w złożeniu w Delaware Chancery Court oskarżyła Elona Muska o błędne scharakteryzowanie fuzji wartej 44 miliardy dolarów i wymyślanie twierdzeń w celu “ucieczki” od umowy, której nie uważał już za “atrakcyjną”.

wykres Kurs akcji Twitter 05.08.2022
Kurs akcji Twitter 05.08.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Złożenie wniosku jest odpowiedzią na argumentację Muska, że ma wszelkie prawo do wycofania się z transakcji z powodu rzekomych nieścisłości w danych dostarczonych przez firmę, czemu Twitter zaprzeczył, oraz zaprzeczył również wszelkim składanym przez niego twierdzeniom na temat “fałszywych użytkowników” portalu.

Akcje Twittera nadal utrzymują się na poziomie 40 – 41 dolarów, chociaż finał toczonego sporu pomiędzy spółką a CEO Tesli może znacząco przyczynić się do spadku kursu – zwłaszcza w momencie orzeczenia przez sąd USA, że Musk nie będzie miał obowiązku doprowadzić do końca umowy.

Autor poleca również:

NED

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułAmerykańskie rynki nieznacznie niżej. Inwestorzy oczekują danych z rynku pracy
Następny artykułDlaczego aż 9/10 startupów kończy się porażką?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here