Naga MarketsTwitter zanotował 28% wzrost przychodów. To był niezwykły rok - komentuje CEO Jack DorseyTwitter opublikował wyniki finansowe za IV kwartał 2020 r. oraz cały miniony rok podatkowy. Jak się okazuje, platforma zanotował 28-procentowy wzrost przychodów rdr. Wyniki skomentował CEO Jack Dorsey,  a notowania w handlu przedsesyjnym rosną o prawie 3 proc.

  • Wyniki Twittera przebiły oczekiwania analityków
  • Spółka zapowiedziała zwiększenie kosztów w tym roku
  • Notowania Twittera rosną w handlu przedsesyjnym

Twitter na poziomach sprzed 7 lat

Wyniki finansowe Twittera w czwartym kwartale 2020 roku okazały się lepsze od oczekiwań analityków. Wzrost notowań spółki w handlu pozasesyjnym nie jest jednak zbyt duży, gdyż spółka zapowiedziała, że jej koszty w tym roku mogą zwiększyć się ponad 25 proc.

Notowania poruszają się nadal w byczym trendzie, na co wskazuje poniższy wykres tygodniowy. Po odbiciu od 20-tygodniowej średniej, cena rosła bez przerwy przez ostatnie 3 tygodnie i kontynuuje rajd także w obecnym tygodniu.

Wczorajsza sesja zakończyła się na poziomie 59,87 USD, a dziś jest szansa na otwarcie już ponad okrągłym poziomem 60 USD. Ostatni raz takie kwoty za jedną akcję spółki trzeba było zapłacić ponad 7 lat temu, w styczniu 2014 roku.

Skorygowany zysk Twittera na akcję w czwartym kwartale zeszłego roku wyniósł 38 centów, podczas gdy rynek spodziewał się 31 centów na akcję. Przychody koncernu wyniosły 1,29 mld USD, a konsensus zakładał, że sięgną one 1,19 mld USD.

– Rok 2020 był niezwykłym rokiem dla Twittera. Jesteśmy bardziej dumni niż kiedykolwiek, że możemy służyć debacie publicznej, zwłaszcza w tych bezprecedensowych czasach – powiedział Jack Dorsey, CEO Twittera.

– W IV kw. 2020 r. odnotowaliśmy wzrost o 27 proc. w ujęciu rocznym, osiągając średnio 192 mln. Nasze zmiany w produktach to promowanie zdrowszych rozmów dla tych, którzy korzystają z naszych usług, w tym reklamodawców i partnerów, i jesteśmy podekscytowani naszymi planami kontynuowania innowacji w 2021 – dodał Dorsey.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Dyrektor finansowy Twittera Ned Segal zwrócił uwagę, że reklamodawcy czerpią teraz korzyści z nowych formatów, silniejszej atrybucji i lepszego targetowania reklam. To z kolei poskutkowało 31 proc. wzrostem przychodów z reklam w ujęciu rocznym i ponad 50 proc. wzrostem przychodów z MAP (promocji aplikacji mobilnych) w IV kwartale.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs gbp online | kurs lotosu | dow index | biomedlub notowania | dax 30 | pgnig gpw |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here