Naga Markets


Akcje Twittera (TWTR) traciły niemal 10% na czwartkowym otwarciu reagując na kwartalne wyniki opublikowane przez spółkę. Gigant mediów społecznościowych podał, że pod koniec roku liczba aktywnych użytkowników wyniosła 321 milionów, osuwając się o 9 milionów w skali roku i trzeci kwartał z rzędu. Przedsiębiorstwo raportowało wyższe przychody od prognozowanych, nie pomogło to jednak zatrzymać giełdowej wyprzedaży.


Twitter przegrywa z konkurencją, co niepokoi inwestorów?

Chociaż w IV kw. 2018 r. przychody Twittera wyniosły 909 milionów dolarów (0,31 dolara na akcję), czyli zdecydowanie więcej niż prognozowane 869,5 miliona dolarów (0,25 dolara na akcję), to inwestorzy skupili się na tej części raportu okresowego, który dotyczył liczby i aktywności użytkowników. Trend spadkowy obserwowany jest od pierwszej połowy zeszłego roku i utrzymał się pod jego koniec. Inwestorzy są zaniepokojeni wspomnianą tendencją, obserwując ciągły odpływ ilości korzystających z serwisu społecznościowego, co może być pierwszą oznaką spadku jego popularności na rzecz konkurencyjnych portali.

W efekcie akcje Twittera testowały poziomy poniżej 31 dolarów i wróciły poniżej 200-okresowej średnie ruchomej. W efekcie TWTR wymazał niemal połowę z 25-procentowej aprecjacji obserwowanej od początku bieżącego roku:

akcje twittera 07.02
Akcje Twittera na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Zobacz również: Twitter – darmowe źródło szybkich informacji dla Traderatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here