Naga MarketstwitterNawet 20% traciły dziś akcje Twittera po tym, jak rynek obiegła informacja, że Google nie zamierza na razie ustawiać się w kolejce po kupno spółki. Defensywną pozę przybrał również inny gigant zainteresowany kupnem jednej z najpopularniejszych marek social media, Walt Disney Company.


Alphabet, spółka matka Google jak na razie nie jest zainteresowane aktywnymi działaniami zmierzającymi do pozyskania kontroli nad Twitterem – przekonuje popularna strona poświęcona nowym technologiom recode.com. Informacja (lub też plotka) zelektryzowała rynek i już we wczesnych godzinach przedsesyjnych akcje TWTR traciły nawet 20% w stosunku do wczorajszego zamknięcia. W momencie pisania tego artykułu ceny akcji oscylują wokół 20,35 USD.

O możliwości sprzedaży tak potężnego medium jakim jest Twitter zaczęto mówić jeszcze we wrześniu. Od razu pojawiły się domysły, że kupnem spółki zainteresowany jest Alphabet. Miliony użytkowników Twittera byłyby łakomym kąskiem dla internetowego giganta.

Handluj akcjami największych światowych spółek z pomocą rachunku HFT Brokers

Do licytacji o Twittera szybko włączono również Salesforce.com, którego prezes Marc Benioff stwierdził w wywiadzie telewizyjnym: Twitter jest niezwykłym produktem, choć z całą pewnością stoją przed nim trudności

Nie od dziś przecież wiadomo, że choć Twitter wciąż pozostaje popularnym środkiem przekazu informacji pomiędzy 313 milionami aktywnych użytkowników, to jednak nadal ma trudności z generowaniem przychodów.

Spora przecena akcji Twittera spowodowana jest możliwym brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców spółki
Spora przecena akcji Twittera spowodowana jest możliwym brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców spółki


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here