Naga Marketstwitter na smartfonieDo czegoś niesamowitego – niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu – doszło w ostatnich godzinach na Twitterze. Hakerzy przejęli popularne konta na platformie. Chodzi o wiele profili znanych instytucji i członków społeczności kryptowalut.

  • Popularne konta na Twitterze zaczęły w ciągu ostatnich godzin wysyłać podejrzane tweety.
  • Jest niemal pewne, że doszło do ataku na spektakularną skalę. 
  • Oprócz giełd kryptowalut przejęte zostały konta znanych osób: Joe Bidena, Elona Muska, Kanye Westa, czy też Billa Gatesa

Hakerzy przejęli krypto-Twittera?

Wszystko zaczęło się od tego, że konta na Twitterze, które są powiązane z popularnymi markami z rynku cyfrowych walut, zaczęły publikować na swoich profilach podejrzane wpisy. Te ostatnie zachęcały do wejścia na stronę domniemanej fundacji, która ponoć rozdaje bitcoiny. Chodziło o konta Coinbase, Binance, szefa Binance, czyli CZ, Billa Gatesa czy CEO TRON, Justina Suna

Te artykuły również Cię zainteresują
Problem tkwi w tym, że po kliknięciu w link trafiamy na stronę, którą już samo Google oznacza jako potencjalnie niebezpieczną. Najpewniej jest to więc platforma wyłudzająca BTC albo w jakiś ukryty sposób dystrybuująca wirusy.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Co się stało?

Wypada zadać pytanie, co jest przyczyną tego wszystkiego Czy doszło do jakiegoś znacznego wycieku bazy danych kont Twittera? A może nie, ale ktoś z Twittera, jeden z pracowników, wykradł dane logowania tego typu kont? Możliwe, że odpowiedź poznamy wkrótce.

Tymczasem pamiętajcie, by uważać na tego typu zasadzki, jakie przygotowują na nas w sieci hakerzy. Już wcześniej fanów BTC próbował oszukać złodziej, który udawał na Twitterze Elona Muska. Zachęcał do wysyłania mu BTC, a w zamian miał odesłać wielokrotność środków. Oczywiście wszystko było kłamstwem i próbą wyłudzenia kryptowalut od naiwnych użytkowników Twittera.

Pamiętajcie, że tego typu inicjatywy – rozdające za darmo wartościowe kryptowaluty – nie zdarzają się na rynku. To z reguły scamy, które chcą pozbawić was oszczędności zdeponowanych w BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here