Naga MarketstwitterNadszedł w końcu czas uśmiechu dla akcjonariuszy Twittera. Po wielu miesiącach bólu i cierpienia w piątek obserwowaliśmy potężne odbicie cen akcji firmy, a powodem tego zachowania były plotki o coraz bliższym przejęciu spółki przez dwóch gigantów.


Plotki o możliwym przejęciu spółki przez Google oraz Salesforce rodzą jednak podstawowe pytanie: skoro obecnemu zarządowi nie udało się “sprzedać” wspomnianej wartości, to czy będzie w stanie zrobić to nowa kadra? Nie ma takiej gwarancji. Co więcej, nie ma także pewności, czy rozmowy w sprawie przejęcia spółki zakończa się pomyślnie. Niemniej jednak zainteresowanie ze strony dwóch gigantów, działających na zupełnie innych rynkach, pokazuje, że potencjalni nabywcy dostrzegają w firmie spory potencjał. Ostatnie wzrosty mogą oznaczać początek lepszych czasów dla posiadaczy akcji Twittera. Po wielu miesiącach cierpień na horyzoncie w końcu pojawiły się czynniki, które pozwalają wierzyć, że to co najgorsze spółka zostawiła za swoimi plecami. Warto jednak z uwagą śledzić doniesienia dotyczące przejęcia firmy, gdyż potencjalne fiasko prowadzonych rozmów mogłoby mocno zachwiać perspektywą wzrostową.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i dowiedz się czym różnią się od normalnych CFD!

Patrząc na wykres cen akcji Twittera możemy dostrzec bardzo ciekawą sytuację. Spółce udało się wybić ze średnioterminowej konsolidacji, co stwarza szansę na większy ruch wzrostowy. Widoczny jest także krótkoterminowy trend wspierający kupujących, a kolejny opór wypada dopiero przy 25 dolarach za akcję. Pokonanie tej strefy oznaczałoby ruch w kierunku 32 dolarów za akcję. Negacją scenariusza wzrostowego będzie powrót do konsolidacji oraz próba ataku na historyczne dołki.twtr-us_10_00-27_09Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here