Naga Markets

Twitter może stracić 75% pracowników. Musk planuje masowe zwolnieniaElon Musk, CEO Tesli zapowiedział w czwartek, że po przejęciu portalu społecznościowego Twitter w kolejnych tygodniach, planuje on zwolnić 75% pracowników portalu. Docelowo pozostać ma około 2 tys. pracowników. Twitter zanegował wszystkie plany zwolnień w mailu wysłanym do pracowników po pojawieniu się raportu, jednak na ile powstrzymać to będzie mogło Muska po finalizacji umowy?

  • Pracownicy Twittera mogą mieć kłopoty po finalizacji umowy z Muskiem
  • CEO Tesli zapowiedział już dobitne zwolnienia w spółce
  • Musk chce zwolnić nawet 75% pracowników
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Twittera czekają masowe zwolnienia?

Według raportu opublikowanego w czwartek przez Washington Post, ekscentryczny miliarder, CEO Tesli Elon Musk podobno powiedział “potencjalnym inwestorom” Twittera, że planuje zwolnić nawet 75% z 7 500 pracowników Twittera, gdy przejmie giganta mediów społecznościowych.

Sam Twitter, bez udziału Muska planował zmniejszyć liczbę pracowników o około 25% do końca 2023 roku, zatem pomysł miliardera wydaje się nadal “odważny”. Finalnie, platforma może zostać z zaledwie 2 tys. pracowników, jeśli spodziewana umowa z Muskiem finalnie przejdzie.

wykres Kurs akcji Twitter 21.10.2022
Kurs akcji Twitter 21.10.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Edwin Chen, były dyrektor wykonawczy Twittera, ostrzegł media po informacji o zwolnieniach, że może to spowodować znaczne negatywne skutki dla platformy mediów społecznościowych, powodując upadek wielu usług. Mimo to oczekuje się, że przejęcie Twittera przez Muska za 44 mld dolarów zostanie zamknięte jeszcze przed końcem października.

Twitter zanegował dotychczas wszystkie plany zwolnień w mailu wysłanym do pracowników po pojawieniu się raportu, jednak w momencie przejęcia spółki przez miliardera szansa na to, że Musk odwoła swoje plany jest raczej niska. Dotychczas kurs Twittera (TWTR) nie zareagował na raport. Akcje spółki oscylują na poziomie 52,35 dolarów (+1,18%).

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrognoza ceny ropy: Goldman Sachs zapowiada wzrost o ponad 20% do I kw. 2023
Następny artykułKryptowaluty bedą “faworyzowanym dzieckiem”, przyznaje Mike Novogratz wskazując katalizator zmiany trendu na BTC
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here