Naga MarketsKurs akcji Twittera wystrzelił w trakcie wczorajszej sesji na NYSE nawet o 8,97%, ostatecznie kończąc sesję 4,06% na plusie po publikacji raportu finansowego za II kw. 2020 r., w gigant social media poinformował m.in. o rekordowym wzroście liczby dziennych aktywnych użytkowników.

  • Twitter opublikował w czwartek 23 lipca raport za II kw. 2020 r.
  • O 19% spadły przychody, a spółka wykazała grubo ponad 1 mld dol. straty.
  • Dzienna liczba użytkowników Twittera wzrosła aż o 34% w ciągu roku.

Twitter: duży spadek przychodów

Notowania Twittera zakończyły czwartkową sesję z 4,06% wzrostem kursu akcji i ceną zamknięcia 38,44 dol., po publikacji raportu finansowego za II kw. 2020 r.

Twitter: kurs mocno w górę mimo olbrzymiej straty w raporcie za II kw. 2020 r.
Notowania Twittera na NYSE. Źródło: stooq.pl

Przychody Twittera w II kw. 2020 r. spadły o 19% do 683 mln dol., głównie z uwagi na 23% spadek przychodów z reklam z powodu pandemii COVID-19. To mniej niż przewidywali analitycy przeciętnie prognozując około 700 mln do.

Wysokie koszty zanotowane w tm kwartale spowodowały w rezultacie sporą stratę netto: aż 1,23 mld dol. To spora różnica względem tego, co Twitter zaprezentował w analogicznym okresie rok temu osiągając 1,1 mld dol. zysku netto. Spółka tłumaczy tak wysoką stratę wycofaniem ulgi podatkowej o wartości przekraczającej 1 mld dol.

Twitter może natomiast pochwalić się gigantycznym skokiem w liczbie aktywnych użytkowników, wyczyn, który dla internetowego giganta o ugruntowanej pozycji jest nie lada wyzwaniem. W ujęciu rocznym, dzienna liczba aktywnych użytkowników wzrosła aż o 34% do 186 mln, a sam II kw. 2020 r., w którym pandemia zmusiła ludzi do pozostania w domach i w rezultacie zwiększyła zaangażowanie w internetowe media, przyniosła 20 mln więcej userów, czyli aż 12%.

Według przedstawicieli Twittera, tak duży wzrost użytkowników wynika z zaangażowania ludzi w komentowanie światowych wydarzeń i postrzeganie przez nich Twittera jako najlepszego medium do tego.

– Zwiększone zainteresowanie naszymi usługami daje nam olbrzymią szansę służyć dyskursowi publicznemu i być tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy – podkreślił CEO Twittera, Jack Dorsey oświadczeniu zamieszczonym w raporcie.

Zobacz również: Najwyższa od 7 lat cena srebra napędza wyniki KGHM

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Jack Dorsey odniósł się także do afery, która wybuchła tydzień temu w związku z atakiem hakerskim na platformę Twittera, wskutek czego hackerzy przejęli kontrolę nad ponad 130 kontami znanych osób, polityków i miliarderów oraz pobrali historię wiadomości aż 36 z tych kont.

– Rozumiemy, jakie są nasze obowiązki i robimy wszystko by zyskać zaufanie naszych udziałowców poprzez każde nasze działanie, także poprzez sposób w jaki radzimy sobie z tym problemem – stwierdził CEO Twittera.

Od początku roku kurs akcji Twittera wzrósł o niemal 20%. Natomiast od dołka z 18 marca wywołanego rozpoczynającą się pandemią, gdy kurs spadł do 22 dol., notowania Twittera wystrzeliły w górę już aż 74,7%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here