Naga Marketstwitter na smartfonieOstatnie działania władz USA dot. Twittera w zakresie sprawdzania faktów publikowanych przez użytkowników portalu wywołały poruszenie w przestrzeni kryptowalut.

  • Ostatnio USA żyją działaniami administracji Donalda Trumpa, która chce uderzyć w social media.
  • Temat wywołał też dyskusję w społeczności kryptowalut.
  • Vitalik Buterin jest zdania, że powinniśmy stworzyć zdecentralizowane social media.

Twitter pod ostrzałem USA

Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, oraz założyciele giełdy Gemini z USA, Cameron i Tyler Winklevoss, wyrazili swoje opinie na temat niedawnych działań Twittera, który niejako częściowo ocenzurował post prezydenta kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chodzi o to, że Donald Trump opublikował parę dni temu post dot. wyborów korespondencyjnych. Jego zdaniem zdaniem są one furtką do fałszerstw. Problem polega na tym, że Twitter dodał do tego postu linki do artykułów, które przeczą tej tezie. W odpowiedzi administracja Białego Domu przygotowuje przepisy, które mogą niejako zakazywać takich działań.

Vitalik Buterin uważa, że umieszczenie wspomnianych linków do postu Trumpa jest czymś lepszym niż całkowite usuwanie postów, ale jest zdania, że należy się obawiać „selektywnego oburzenia”, bo to zagraża niezależności Twittera. Jego zdaniem musimy budować jednak niezależne, zdecentralizowane social media.

Cameron Winklevoss przeciwko cenzurze

O sprawie wypowiedział się też Cameron Winklevoss. Napisali na Twitterze oświadczenie dot. swojego sprzeciwu.

– Wszystkie tweety są równe, ale niektóre tweety są bardziej równe niż inne – napisał z kolei jego brat bliźniak i wspólnik, Tyler.

Te tweety zawierają potencjalnie wprowadzające w błąd informacje dotyczące procesu wyborczego i zostały za takie uznane, by pokazać dodatkowy kontekst wokół głosowania korespondencyjnego – tłumaczyła działania swojej firmy rzeczniczka Twittera Katie Rosborough.

– Uważam, że Facebook nie powinien być arbitrem prawdy na temat wszystkiego, co ludzie mówią w Internecie – stwierdził Mark Zuckerberg, którego portal nie ocenzurował podobnego postu prezydenta.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here