Naga Markets

Pod koniec grudnia na Twitterze pojawiła się opcja wyświetlania kursów dla Bitcoina (BTC) oraz Ethereum (ETH). Teraz gigant social media dodał bez żadnych zapowiedzi kolejne kryptowaluty, których kurs można sprawdzić na jego platformie.

Coraz więcej kryptowalut do podglądu na Twitterze

Twitter bez wcześniejszych zapowiedzi oraz oficjalnego ogłoszenia rozszerzył swoją nową funkcję, dzięki której użytkownicy mogą sprawdzić ceny poszczególnych kryptowalut. Po tym, jak w grudniu uruchomiono tę opcję dla Bitcoina oraz Ethereum, teraz została ona rozszerzona o najmniej kolejne 30 tokenów.

Opcja o nazwie „$ Cashtags” pozwala nam sprawdzić kurs oraz wykresy cenowe danych aktywów, jeśli przed ich nazwą wpiszemy symbol dolara ($). Jak informuje serwis Cointelegraph, na platformie pojawiło się już 30 z 50 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Są to m.in. takie monety, jak USDT, USC, BNB, Solana, Cardano, Dogecoin, AVAX, DAI, Shiba Inu, Ethereum Classic, XRP, XRL, Mana czy Sand.

Oczywiście, największą euforię z tego powodu zauważono wśród społeczności Dogecoina, którego jak wiadomo wielkim fanem jest właściciel Twittera, Elon Musk.

Nie określono oficjalnie nigdzie, w jaki sposób kursy kryptowalut są integrowane z platformą. Pierwsze ogłoszenie, które zostało opublikowane za pośrednictwem konta biznesowego Twittera, mówiło o tym, że coraz więcej cyfrowych monet będzie stopniowo dodawanych do serwisu.

Capital.com
 

Jak udało się ustalić, indeks cen pobiera dane z serwisu Trading View. Co więcej, każdy z wykresów zawiera również link do przeglądania kryptowalut na internetowej platformie brokerskiej Robinhood. Ciekawostką jest to, że do teraz pory żadna ze stron nie informowała o nawiązaniu jakiejkolwiek współpracy w tym celu.

Kryptowaluta od Twittera

Od kilku miesięcy coraz więcej się słyszy o tym, że gigant social media planuje uruchomić własną cyfrową monetę, tzw. Twitter Coina. Pogłoski te również napędziło kupienie Twittera w październiku przez Elona Muska. Jak wiadomo, jeden z najbogatszych ludzi na świecie jest mocno zainteresowany sektorem cyfrowych aktywów i planuje wdrożyć integrację kryptowalutowych płatności na Twitterze.

Jakiś czas temu badaczka cyberbezpieczeństwa i blogerka zajmująca się inżynierią wsteczną – Jane Manchun Wong – odkryła dowody na to, że Twitter może być bliski wprowadzenia nowej funkcji. Wong udostępniła zrzuty ekranu z tej nowej funkcji, która pozwala użytkownikom nagradzać innych użytkowników za publikowanie pojedynczych tweetów za pomocą Twitter Coina. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułCo czeka rynki finansowe w 2023 roku? Komentuje dr Przemysław Kwiecień z XTB
Następny artykułGlobalny kryzys wzrostu gospodarczego i możliwa recesja, zapowiada Bank Światowy
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.