Naga MarketsMoneta Bitcoin i dolarSerwis streamingowy Twitch najprawdopodobniej zrezygnował z płatności w formie bitcoina (BTC) i bitcoin cash (BCH). Firma pozwalała dotąd regulować opłatę za subskrypcję w kryptowalutach. Zmiana została zauważona przez użytkownika Reddita 23 marca.

Użytkownik zauważył, że Twitch umożliwiał opcję w BTC i BCH, wykorzystując BitPay jako procesor płatności. Tyle, że opcja zniknęła. Firma „usunęła ją w ciągu ostatnich kilku tygodni jako metodę płatności dla wszystkich krajów”.

Nie przyjmujemy krypto!

20 marca inny użytkownik Reddit stwierdził, że Streamlabs – popularne oprogramowanie do  przesyłania danych, a powszechnie używane przez użytkowników Twitcha – również usunęło obsługę kryptowalut. Według użytkownika nowa wersja oprogramowania, która została niedawno wydana, nie zawiera już wsparcia dla płatności kryptograficznych.

Twitch nie odpowiedział na prośbę mediów o komentarz w sprawie zmiany swojej strategii dot. e-płatności.

Już w czerwcu 2018 r. strona internetowa Expedia.com potwierdziła portalowi Cointelegraph, że przestała akceptować bitcoina jako metodę płatności za hotele lub loty.

We wrześniu ubiegłego roku były dyrektor Twitcha, Matthew DiPietro, dołączył z kolei do krypto-startupu Kin Ecosystem Foundation jako dyrektor ds. marketingu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here