Naga MarketsMieczysław Siudek

Każdy trader podchodzi do kwestii systemu transakcyjnego w sposób indywidualny. Część inwestorów skupia się na poszukiwaniu określonych schematów analizy technicznej na wykresach, dzięki czemu łatwiej jest im podejmować decyzje transakcyjne. Inni z kolei koncertują uwagę na analizie fundamentalnej, co ma pomóc w szukaniu wartości analizowanych instrumentów. Jest także grupa spekulantów, którzy skłaniają się w stronę analizy wolumenu. Podejście tego typu, ma na celu odpowiedzieć na pytanie, w którą stronę płynie największy kapitał. Właśnie o tej ostatniej formie analizowania rynków w rozmowie z Comparic24.tv opowiada Mieczysław Siudek, trader z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

  • Wolumen potwierdza lub neguje aktualny kierunek ruchu oraz potwierdza lub neguje formacje analizy technicznej
  • Trzeba sobie uzmysłowić, że trading to nie jest strategia. Na trading składa się przede wszystkim zarządzanie sobą, twierdził Siudek w jednym z wcześniejszych wywiadów
  • Mieczysław Siudek będzie jednym z kilkunastu ekspertów podczas zaplanowanej na 23 października konferencji XTB Trading Masterclass

Te artykuły również Cię zainteresują
Analiza wolumenu to podstawowe prawa ekonomii, uważa Mieczysław Siudek

Rynkami rządzi popyt i podaż, a cena jest ich wtórnym elementem, z czego sprawy nie zdaje sobie wielu traderów, tłumaczył gość Comparic24.tv podczas rozmowy z Krzysztofem Kamińskim.

Twierdzenie ukute w analizie technicznej, że cena dyskontuje wszystko jest mylne. Żeby cena wykonała ruch, najpierw musi poprzedzić go popyt, jeżeli cena ma iść do góry. Analiza Wyckoffa jest chyba najlepsza, jeżeli chodzi o podejście do rynku – komentował Mieczysław Siudek. Więcej o metodzie Wyckoffa można przeczytać między innymi w tym miejscu.

Siudek wielokrotnie powtarza, że na rynkach „grają pieniądze, nie setupy”, odrzucając założenia klasycznej analizy technicznej. Co prawda zgadza się z koniecznością szukania na rynkach pewnych wzorców uprawdopodobniających pewnego zachowania w przyszłości, jednak bez analizy wolumenowej nie ma to większego sensu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here