Naga MarketsBiały napis s&p500 na żółtym tleWydawałoby się, że miniony tydzień przebiegnie umiarkowanie spokojnie jeśli chodzi o wojnę handlową. Jednakże sytuacja zmieniła się na sam koniec tygodnia handlowego i w weekend, kiedy Chiny zapowiedziały wprowadzenie taryf na amerykański eksport, a Donald Trump na Twitterze zapowiedział odwet. Indeks S&P 500 ostatniego dnia ubiegłego tygodnia stracił blisko 2,6%.

Po dynamicznym spadku z historycznych maksimów, indeks S&P 500 zaczął poruszać się w konsolidacji, której wsparcie znajduje się w obrębie poziomu 2820 pkt. a opór blisko 2940. Nowe doniesienia z frontu wojny handlowej prowadzą kurs indeksu do trzeciego w tym miesiącu testu dolnego ograniczenia zakresu .

Notowania indeksu S&P 500 - wykres dzienny - 26 sierpnia 2019
Notowania indeksu S&P 500 – wykres dzienny – 26 sierpnia 2019

Kupujący wkraczali do akcji za każdym razem, gdy cena testowała strefę w okolicach 2840 kierując się optymizmem dotyczącym siły amerykańskiej gospodarki oraz potencjalnemu dojściu do porozumienia w wojnie handlowej. Otwarte pozostaje pytanie, czy tak będzie również tym razem, zwłaszcza po tym jak Trump napisał na Twitterze, że Stany Zjednoczone będą „lepiej sobie radzić” bez Chin.

Frank Cappelleri, starszy trader i technik rynkowy w Instinet LLC obserwuje na S&P 500 wsparcie przy 2820, które jeśli zostałoby naruszone, otwierałoby drogę do 2800. W okolicach tego poziomu wypada 200-dniowa średnia ruchoma, na której notowania wspierały się w tym roku, a ponadto trzykrotnie wypadał tam szczyt pod koniec roku ubiegłego.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wieści z frontu

W miniony czwartek Chiny odpowiedziały USA na wprowadzone podwyżki taryf importowych. Pekin zdecydował, że również podniesie cła na towary amerykańskie o wartości 75 miliardów dolarów. Nowe opłaty mają dotyczyć także ropy, soi i samochodów, co wyraźnie uderza w gospodarkę USA.

Zobacz też:  Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 26 – 30 sierpnia 2019

Prezydent USA, Donald Trump w reakcji na działania Chin zdecydował się na odwet pisząc na Twitterze, że USA również podniesie cła, a także zasugerował aby amerykańskie firmy rozważyły zakończenie współpracy z Chinami. Trump dodał także, że mógłby ogłosić w kraju stan wyjątkowy, jeśli tylko chciałby to zrobić.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here