Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:Grupa TVN jest wiodącą, zintegrowaną grupą medialną w Polsce, działającą w ramach trzech głównych segmentów biznesowych: nadawanie i produkcja telewizyjna, cyfrowa płatna telewizja satelitarna oraz online.

tvn

Trzecie odbicie od ponad półtorarocznej linii trendu okazuje się jak na razie niezwykle dynamiczne. Kilka dni temu naruszony został szczyt na poziomie 17 zł, a w miniony piątek cena zamknęła się powyżej tego poziomu. Oczywiście kurs w każdej chwili może się cofnąć i będziemy świadkami odbicia w dół od oporu. Pewne elementy mogą wskazywać jednak, że właśnie na tej spółce możliwy będzie tzw. efekt stycznia czyli wzrosty na początku nowego roku. Po pierwsze jest to jedna z nielicznych spółek, na której wystąpił tzw. rajd św. Mikołaja czyli wzrosty od początku grudnia. Naturalna byłaby zatem kontynuacje tego ruchu w styczniu. Po drugie zamknięta właśnie świeca tygodniowa to idealna marubozu – świeca, która oznacza, że wzrosty trwały od otwarcia w poniedziałek, nieprzerwanie aż do samego zamknięcia w piątek. Takie świece są charakterystyczne dla silnych impulsów wzrostowych lub spadkowych i nie występują zazwyczaj w ruchach korekcyjnych. Taka świeca w okresie ogromnej słabości szerokiego rynku pokazuje, która spółka jest w tej chwili liderem naszego parkietu. Jeżeli wybicie poprzedniego szczytu się potwierdzi, celem minimum na styczeń będzie poziom 18,50 zł czyli wierzchołek z kwietnia 2011 roku.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Kernel prowadzi działalność w sektorze butelkowanych olejów jadalnych i agrobiznesu, która swoim zakresem obejmuje wszystkie etapy produkcji od uprawy produktów rolnych do dostarczenia produktu finalnego do konsumenta.

kernel

Także na spółce Kernel od pewnego czasu zaczyna robić się niezwykle ciekawie. Kurs po długoterminowym trendzie spadkowym, w którym nadal się porusza – zaczął wyznaczać nowe, na razie lokalne szczyty. Mniej więcej od połowy października ma miejsce silna zwyżka z wyraźną już utworzoną tendencją wzrostową. Po chwilowej korekcie mamy trzy wzrostowe świece pod rząd, każda otwarta z luką wzrostową. Pokazuje to silę popytu, tym bardziej, że dzieje się to na wzrastających obrotach. Najbliższy cel to poprzedni wierzchołek czyli 32 zł. Warto jednak spojrzeć znacznie szerzej na sytuację techniczną tej spółki. W lewym, dolnym rogu umieściłem fragment wykresu miesięcznego. Mniej więcej w okolicach ceny z dnia debiutu, zaczęła się tworzyć potencjalna formacja podwójnego dna. Mamy dwa pin bary wzrostowe na porównywalnym poziomie, co pokazuje silną obronę tego wsparcia. Aby doszło do realizacji podwójnego dna, kurs musi wybić poziom 35 zł. Jest to szczyt z końca czerwca. Jeżeli do tego dojdzie, możemy mieć do czynienia ze sporymi wzrostami, gdyż zasięg tej formacji wskazuje na poziom 55 zł jako docelowy. W tym miejscu mamy także opór złożony z całej serii szczytów z ubiegłego roku. Oznaczałoby to prawie 60% wzrost cen akcji, choć droga do tego nadal pozostaje odległa.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.

 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pln | wti notowania | akcję lotos | złoty kurs | gpw pgnig | komentarz giełdowy |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here