Naga MarketsNie dawno doszło do zmian w spółce TVN. Jeden z amerykańskich koncernów medialnych wszedł w posiadanie większościowego pakietu akcji. To może mieć diametralny wpływ na losy spółki. Nowy model biznesowy jak i wizerunkowy może w niedługim czasie dać o sobie znać. Mam nadzieję, że będzie to miało pozytywny wpływ na TVN.

Nas jako inwestorów powinno interesować tylko to, czy wszystkie te zmiany będą miały pozytywne przełożenie na cenę akcji. Jak popatrzymy na wolumen ostatnich sesji, bez problemu zauważymy, w który dzień inwestorzy dowiedzieli się o wszystkim. Od tamtego czasu nie wiele się zmieniło. Cena zaczęła poruszać się w zakresie świecy z dnia 20-03-2015.

tvn
Aby slajdy zmieniały się automatycznie, musisz kliknąć.

Zanim przejdziemy do szczegółowej analizy świeczek, zerknijmy na wykres tygodniowy. Poniżej umieściłem małą animację składającą się z dwóch slajdów (zmieniają się co 10 sekund). Jeden z nich pokazuje poziome linie wsparć. Jedno ze wsparć (przerywana czerwona linia) to poziom pokazujący maksymalną wartość ceny, która miała miejsce do niedawna. Wg mnie ten poziom już stracił swoją ważność. Drugim z nich to ostatni lokalny szczyt z końca stycznia tego roku i jak na razie, to on blokuje cenę przed spadkami.

Drugi slajd z kolei, pokazuje układ lokalnych swingów. Widzimy, że wsparcie wynikające z lokalnego dołka zostało już przebite – czyżby koniec trendu wzrostowego? Nie do końca. W tle pojawia się linia trendu wzrostowego, którą możemy pociągnąć aż od czerwca 2013.

150418-tvn-dWykres dzienny pokazuje bardziej dokładniej. Linia trendu wzrostowego, lokalne wsparcie, oraz liczna grupa świeczek poruszających się w bok może dawać wrażenie, że już za chwilę zobaczymy powrót do wzrostów. Mi osobiście nie podobają się świeczki, dzięki którym cena uległa korekcie:

  • /1/ – “rolka” i świeczka spadkowa – sygnał pro spadkowy,
  • /2/ – wysokie otwarcie, bardzo niska cena minimalna – na pierwszy rzut oka świeczka daje nadzieję, ale dwie kolejne świeczki klarownie prostują sytuację.
  • /3/ – kolejny zestaw spadkowy – “rolka” i świeczka spadkowa…

Jak zwykle pojawia się wiele wątków, ale myślę, że bardzo szybko dowiemy się przyszłego kierunku ceny, ponieważ, aktualnie porusza się ona w bardzo wąskim przedziale.

Wnioski końcowe.

Bliskość linii trendu wzrostowego powoduje okazję do zakupu akcji. Ja osobiście poczekałbym nieco dłużej. Czytałeś mój wpis dotyczący spółki MBK? Chodzi mi dokładniej o trzeci screen. Widać na nim również klarowną linię trendu, ale czy od razu doszło do wybicia? Porównaj go z aktualnym wykresem. Sam widzisz, że nie. Dlatego ja będę się dalej przyglądał spółce TVN.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Od “zmian w spółce” minęło już kilka dni … Oferta programowa raczej w moim odczuciu bez zmian. Choć może to się zmienić od nowego sezonu. TVN zdążył już przyzwyczaić nas widzów do nowej ramówki, która zazwyczaj we wrześniu odsłania kierunki rozrywki. Ciekawe jakie propozycje będą w nowej odsłonie i czy zmiany odbiją się również na notowaniach spółki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here