Naga Marketsrbs logo

Royal Bank of Scotland przygląda się bliżej temu co już za godzinę wydarzy się w siedzibie Europejskiego Banku Centralnego. Chodzi o tzw. accounts z ostatniego, wrześniowego posiedzenia Banku. Czy odczujemy to wydarzenie na wykresach EUR?


Analitycy RBS podzielają zdanie większości rynku i nie oczekują dużego wpływu publikowanych sprawozdań na wycenę wspólnej waluty. EBC nie zmieniło dotąd zdania na temat dotychczasowej polityki monetarnej Strefy, ani tym bardziej nie wprowadziło zmian w trwającym programie QE. Jednak, prezes Draghi wyraźnie podkreślił wzrost ryzyka spadku tempa wzrostu gospodarczego i poziomu inflacji w związku z napiętą sytuacją gospodarczą w Chinach. EBC jest pierwszym bankiem centralnym który zdecydował się na aktywną postawę, reagując na chińskie spowolnienie gospodarcze zmianą prognoz obu wskaźników.

Royal Bank of Scotland prognozuje, że ostatnie, wybitnie gołębie przemówienie Draghi’ego znajdzie odzwierciedlenie w dzisiejszych accounts. Nadal utrzymujemy pogląd, że EBC będzie zmuszone do rozszerzenia trwającego programu luzowania ilościowego jednak czas i rozmiar tej zmiany nadal utrzymują się w strefie domniemywań. Pewne jest jednak to, że gdy rozszerzenie QE stanie się faktem – co stanie się raczej wcześniej niż później – odnotujemy kolejną falę osłabienia EUR – przekonuje bank.

Chcąc jednak mówić o spadkach na EUR/USD, najpierw konieczne jest wyjście dołem z obecnego kanału i przebicie wsparcia na wysokości 1.0810.
Chcąc jednak mówić o spadkach na EUR/USD, najpierw konieczne jest wyjście dołem z obecnego kanału i przebicie wsparcia na wysokości 1.0810.

Graj i zarabiaj tak jak grube ryby – sprawdź autorskie podsumowanie pozycji dużych graczy portalu Comparic.pl!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here