Naga Marketsmerrill-lynch-logoDzisiejszy dzień to mocne preludium do, nie ukrywajmy, najważniejszego wydarzenia tego tygodnia, czyli spotkania EBC. Jednak zanim ono nastąpi, będziemy świadkami decyzji monetarnych dwóch banków centralnych – Bank of Canada oraz Reserve Bank of New Zealand. Analitycy BofA Merrill Lynch skupili się nadchodzącej decyzji BoC.


Podobnie jak rynki, które weszły już w etap oczekiwań przed ważnymi danymi jakim są decyzje odnośnie stóp procentowych, również i Bank of Canada powinien przybrać postawę wait and see przekonują analitycy BofA Merrill Lynch.

Przewidujemy, że BoC utrzyma stopę overnight na dotychczasowym poziomie 0,5% i czekać będzie na efekty stymulusu fiskalnego dostarczonego przez kanadyjski rząd. Ma on w ustawie budżetowej, która zostanie opublikowana 22 marca wskazać wielkość zaangażowania państwa w gospodarkę. Bank sądzi, że pozwoli to na zrewidowanie i podwyżkę prognoz rozwoju gospodarki Kanady.

Dziś preferujemy krótkie pozycje na CAD – określa swoje nastawienie bank – w powodzeniu takiego poglądu pomoże przede wszystkim dzisiejsza decyzja BoC jak i ceny ropy, które po krótkiej korekcie powinny powrócić do spadków (uwaga na dzisiejszy raport EIA!).

USDCADH1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz rynkowy Danske Bank
Następny artykułPortfel Inwestycyjny Admiral Markets
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here