Naga MarketsTheresa May oraz Donald Tusk

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk, powiedział, że omówił możliwość opóźnienia daty Brexitu podczas rozmowy z brytyjską premier Theresą May w trakcie szczytu, który miał miejsce w Egipcie. Kurs funta nie reagował silniej na dzisiejsze doniesienia ws. możliwości przesunięcia daty opuszczenia UE przez UK i utrzymuje się nad 1,30.


“Mogę powiedzieć przede wszystkim, że premier May i ja wczoraj omówiłem wiele kwestii, w tym prawny i proceduralny kontekst potencjalnego opóźnienia Brexitu”, powiedział na konferencji prasowej. “Dla mnie jest absolutnie jasne, że w Izbie Gmin nie ma większości do zatwierdzenia umowy. Stoimy przed alternatywą: chaotyczny Brexit lub jego opóźnienie. Im mniej czasu jest do 29 marca, tym większe prawdopodobieństwo zmiany aktualnej daty. Jest to fakt obiektywny, nie nasz zamiar, nie nasz plan, ale fakt obiektywny. Wierzę, że w sytuacji w jakiej się znajdujemy, rozszerzenie byłoby racjonalnym rozwiązaniem”.

W tym samym czasie premier May szuka sposobów na dojście do porozumienia przed 29 marca, wiele wskazuje jednak na to, że kończą jej się możliwości. Brak postępów w negocjacjach z UE i niechęć brytyjskich posłów do przyjęcia umowy w obecnej formie powodują, że szefowa rządu może zostać zmuszona do przystania na warunki Brukseli. Z kolei ta wychodzi o krok dalej i stwierdza, że Wielka Brytania powinna rozważyć dwuletnie opóźnienie Brexitu i wyjście z UE dopiero w 2021 roku.

Kurs funta w trakcie dzisiejszej sesji testował poziom 1,31 do dolara i utrzymuje się na wysokości cen otwarcia (wyraźnie nad strefą 1,30. W tym samym czasie złoty kolejny dzień z rzędu tracił do GBP testując poziomy powyżej 5 złotych. Ostatecznie jednak szala przechyliła się na korzyść złotego i notowania powróciły w okolice 4,99 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here