Naga MarketsSzef Rady Europejskiej – Donald Tusk zapowiedział dziś, że zwróci się do szefów 27 państw,a także rządów Unii Europejskiej, aby byli otwarci na wydłużenie rozmów w sprawie Brexitu.


“Podczas moich konsultacji przed szczytem UE wezwę unijną ’27’, aby była otwarta na “długie” przedłużenie rozmów ws. Brexitu, jeśli Zjednoczone Królestwo uzna za konieczne przemyślenie swojej strategii dotyczącej wyjścia z UE i zbudowania wokół niej konsensusu” – napisał Tusk na Twitterze.

Zobacz także:Kurs dolara zyskuje dzięki Brexitowi. Zamieszanie na funcie (GBP)

Przypomnijmy, że wczoraj Brytyjska Izba Gmin zagłosowała za uchwałą, która odrzucała możliwość wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy. Za taką propozycją opowiedziało się 321 posłów, a przeciw było 278 (różnica 43 głosów). Już dziś, w kolejnym głosowaniu, posłowie będą mogli zdecydować o ewentualnym wydłużeniu procesu opuszczenia UE i opóźnieniu Brexitu. W środę wieczorem rzecznik KE Margaritis Schinas poinformował, że UE jest przygotowana na Brexit z umową lub bez niej. Aby jednak wykluczyć scenariusz twardego brexitu, nie wystarczy przeciw niemu głosować, trzeba zgodzić się na porozumienie – powiedział Schinastokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here