Naga Markets
kurs-bitcoina-btc
Bitcoin. Źródło: Pixaby.com/@geralt

Z najnowszego raportu opublikowanego przez analityków z firmy Glassnode wynika, że znaczna część tzw. turystów rynkowych i spekulantów opuściła Bitcoina w obliczu trwających wyprzedaży. Pomimo czystki na rynku, dane on-chain wskazują na to, iż mali inwestorzy BTC określani mianem krewetek oraz wieloryby z saldem od 1 tys. BTC do 5 tys. BTC postrzegają obecne poziomy cenowe, jako atrakcyjne do akumulacji największej kryptowaluty. 

  • Analitycy z platformy Glassnode donoszą, że znaczna część tzw. turystów rynkowych oraz spekulantów opuściła Bitcoina
  • Z danych on-chain wynika, iż bitcoinowe krewetki oraz część wielorybów akumuluje BTC przy obecnych poziomach cenowych
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500

‘’Turyści rynkowi’’ uciekli z Bitcoina

Według doniesień platformy zajmującej się analizą danych opartych na blockchainach znaczna część inwestorów, którzy dołączyli do rynku kryptowalutowego tylko na chwilę, bądź oczekiwali szybkich i wysokich zwrotów w krótkim czasie, ewakuowała się z BTC podczas obecnej bessy.Z najnowszego tygodniowego raportu opublikowanego przez Glassnode wynika, że największą z wirtualnych walut trzymają głównie HODLerzy. Ci z kolei nie przejmują się wahaniami na jej wykresie, ponieważ inwestują w nią w długoterminowym zakresie. 

Czerwiec był jednym z najgorszych miesięcy dla Bitcoina w jego historii. Stracił on w nim około 38% wartości. Okazuje się również, iż aktywność w sieci BTC jest zbieżna z tą odnotowaną podczas najgłębszej części bessy z 2018 i 2019 r. 

Analitycy stwierdzili, że czołowa kryptowaluta zbliża się do stanu, w którym prawie wszyscy ‘’turyści rynkowi’’ oraz spekulanci opuścili jej pokład. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

NED

Czas na akumulację?

Zgodnie z danymi on-chain, mimo ‘’czystki’’ na rynku wirtualnych walut, Bitcoin zaczął być akumulowany przez małych inwestorów posiadających mniej, niż 1 BTC w portfelu oraz tych większych mających od 1 tys. BTC do 5 tys. BTC przypisanych do adresu kryptograficznego.

W szczególności ‘’krewetki’’ postrzegają obecne poziomy cenowe najpopularniejszej wirtualnej waluty, jako atrakcyjne. Okazuje się, że w ich przypadku tempo akumulacji wynosi prawie 60 500 BTC miesięcznie. 

Według danych sieciowych liczba aktywnych adresów BTC znacznie spadła od listopada 2021 r. – czasu, kiedy Bitcoin odnotował swoje ATH. Jest to zjawisko typowe podczas bessy. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here